Festiwal NNW ogłasza nabór na warsztaty scenariuszowe filmów fabularnych o tematyce historycznej
16.02.2022
Akademia Filmowa Festiwalu „Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci” (NWW) zaprasza do udziału w warsztatach scenariuszowych filmów fabularnych o tematyce historycznej. Uczestnicy zajęć będą mogli zaprezentować swoje oryginalne scenariusze i otrzymać merytoryczne wskazówki od znanych twórców zaproszonych do projektu. Zgłoszenia do udziału w warsztatach można przesyłać do 28 lutego br. Organizatorzy wybiorą maksymalnie 10 projektów.
Warunki naboru
Aby wziąć udział w warsztatach, należy do 28 lutego br. przesłać zgłoszenie na adres akademia@festiwalnnw.pl. Powinno ono zawierać wypełnioną kartę zgłoszenia, dostępną na stronie internetowej www.festiwalnnw.pl, wraz z załącznikami:
– scenariuszem pełnometrażowego filmu fabularnego albo rozbudowanym treatmentem filmu (min. 10 stron A4),
– krótkim opisem/streszczeniem filmu (max. 1 strona A4).
Organizatorzy zachęcają do zgłaszania scenariuszy filmów fabularnych o szeroko rozumianej tematyce historycznej. Spośród wszystkich zgłoszeń wybiorą maksymalnie 10 projektów. Wyniki naboru zostaną ogłoszone na stronie internetowej Festiwalu NNW.
Wszelkie pytania w sprawie warsztatów można kierować na adres akademia@festiwalnnw.pl.
Charakterystyka warsztatów
W ramach przedsięwzięcia odbędą się trzy kilkudniowe sesje warsztatowe. Pierwsza z nich została zaplanowana na koniec marca. Pomiędzy sesjami twórcy będą samodzielnie pracować nad tekstami swoich scenariuszy.
W zależności od stanu epidemii zajęcia warsztatowe odbędą się w formie stacjonarnej lub w trybie on-line. W przypadków zajęć w formule stacjonarnej organizator zapewni noclegi dla uczestników projektu.
Udział w warsztatach scenariuszowych jest bezpłatny.
Organizatorem Akademii Filmowej Festiwalu NNW oraz warsztatów scenariuszowych jest stowarzyszenie Scena Kultury. Projekt jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Partnerem jest Filmoteka Narodowa - Instytut Audiowizualny.
Poprzednia edycja warsztatów scenariuszowych
Nagrodę główną w finale warsztatów przeprowadzonych w 2021 r. przyznano scenariuszowi filmu „Zimowy pociąg autorstwa Doroty Latour. To opowieść o niespełnionej miłości, której tłem są czasy armii Andersa i historia polskich uchodźców w Persji. Wyróżniono także dwa projekty, których twórcami byli Piotr Krzyżanowski oraz Jarosław Majka.
W czasie ubiegłorocznej edycji warsztatów rozwijano 9 scenariuszy filmów fabularnych o tematyce historycznej. W opiekunami i konsultantami scenariuszowymi byli: Wojciech Tomczyk (scenarzysta i dramaturg), Dariusz Gajewski (reżyser), Łukasz M. Maciejewski (scenarzysta) oraz Lech Majewski (scenarzysta i reżyser).