W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Geograficzno-Polityczny Atlas Polski – trwają zapisy na szkolenia dla nauczycieli

23.02.2021

Ruszyły zapisy na szkolenia dla nauczycieli w ramach projektu „Geograficzno-Polityczny Atlas Polski. Polska w świecie współczesnym: Perspektywa 2022”. Inicjatywa skierowana jest do nauczycieli geografii, historii oraz wiedzy o społeczeństwie w liceach ogólnokształcących i technikach. Pierwsze spotkania odbędą się w województwach lubuskim i świętokrzyskim.

Ciemno-granatowa grafika z tekstem: Zapisy na szkolenia dla nauczycieli – Geograficzno-Polityczny Atlas Polski

Geograficzno-Polityczny Atlas Polski

„Geograficzno-Polityczny Atlas Polski. Polska w świecie współczesnym: Perspektywa 2022” to edukacyjny projekt przygotowany przez Biuro Programu „Niepodległa” oraz Wydział Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego. Przedsięwzięcie związane jest ze 150. rocznicą urodzin Eugeniusza Romera, wybitnego polskiego geografa i kartografa. Głównym celem autorów projektu jest ukazanie Polski jako nowoczesnego państwa z bogatą przeszłością. 

Materiały edukacyjne online

Na stronie internetowej można znaleźć m.in. bezpłatne, gotowe do pobrania mapy i opisy zagadnień geopolitycznych oraz zapoznać się z wieloma ciekawostkami o Polsce. W ramach projektu zostały przygotowane również scenariusze lekcji geograficzno-politycznych, w których wykorzystano mapy wykonane na potrzeby przedsięwzięcia.

Szkolenia dla nauczycieli

W każdym województwie zostanie przeprowadzone specjalne szkolenie dla nauczycieli. W trakcie spotkań będą prezentowane nowoczesne narzędzia pracy z uczniami, które można wykorzystać w czasie lekcji, jak również podczas wycieczki terenowej.


Zajęcia w formie online podzielone zostały na dwie części po 45 minut:

  • część I – wykład wprowadzający na temat geografii politycznej;
  • część II – warsztat na podstawie scenariuszy lekcji dostępnych online.

Dostępne zapisy i terminy szkoleń:
25 lutego br. – województwo świętokrzyskie
22 marca br. – województwo lubuskie

Zapraszamy do udziału w szkoleniach!

{"register":{"columns":[]}}