W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Konkurs na międzynarodowe projekty badawcze w obszarze nauk humanistycznych i społecznych – zachęcamy do udziału

18.03.2021

Zachęcamy do udziału w konkursie na międzynarodowe projekty badawcze w obszarze nauk humanistycznych i społecznych (CHANSE), pt. Transformations: Social and Cultural Dynamics in the Digital Age. Koordynatorem programu CHANSE (Collaboration of Humanities and Social Sciences in Europe) jest Narodowe Centrum Nauki.

Udział w konkursie to możliwość uzyskania środków na wynagrodzenia dla zespołu badawczego, wynagrodzenia i stypendia dla studentów oraz doktorantów, zakup lub wytworzenie aparatury naukowo-badawczej, a także na pokrycie kosztów związanych z wydatkami niezbędnymi do realizacji projektu badawczego.

W konkursie mogą startować zespoły badawcze złożone z co najmniej 4 grup naukowców pochodzących z minimum 4 różnych krajów uczestniczących w konkursie.

Kraje, które wezmą udział w konkursie to: Austria, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Hiszpania, Islandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Niemcy, Norwegia, Polska, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Szwajcaria, Węgry, Wielka Brytania.

Terminy składania wniosków

  • Termin składania wniosków skróconych, tzw. Outline Proposals: 7 maja 2021 r., g. 14:00 czasu środkowoeuropejskiego
  • Termin składania pełnych wniosków, tzw. Full Proposals (dla wnioskodawców zakwalifikowanych do II etapu konkursu): 7 grudnia 2021 r., g. 14:00 czasu środkowoeuropejskiego
  • Ogłoszenie wyników: maj/czerwiec 2022 r.
  • Rozpoczęcie finansowania projektów: wrzesień/październik 2022 r.

Etapy składania wniosków:

Etap pierwszy:

  • poziom międzynarodowy: przygotowanie przez polski zespół badawczy we współpracy z partnerami zagranicznymi wspólnego wniosku skróconego tzw. Outline Proposal w języku angielskim.

Etap drugi:

  • poziom międzynarodowy: przygotowanie przez polski zespół badawczy we współpracy z partnerami zagranicznymi pełnego wniosku wspólnego tzw. Full Proposal w języku angielskim;
  • poziom krajowy: przygotowanie przez polski zespół badawczy wniosku krajowego dotyczącego polskiej części projektu, który należy złożyć do Narodowego Centrum Nauki w formie elektronicznej za pośrednictwem systemu ZSUN/OSF w terminie do 7 dni po upływie terminu składania wniosków wspólnych pełnych na poziomie międzynarodowym.

Budżet konkursu wynosi 36 mln EUR, z czego 10 mln stanowi dofinansowanie pochodzące z Programu Ramowego UE Horyzont 2020.

Pytania dotyczące konkursu można przesyłać na adres: chanse@ncn.gov.pl.

Szczegółowe informacje o konkursie oraz dokumentację konkursową można znaleźć na stronie: https://chanse.org/call-for-proposals/ oraz w mediach społecznościowych dedykowanych konkursowi, gdzie są zamieszczane aktualne informacje:

  1. www.facebook.com/euchanse
  2. www.twitter.com/euchanse
  3. www.linkedin.com/showcase/euchanse

Zachęcamy również do udziału w webinarium informacyjnym dla polskich wnioskodawców, które odbędzie się  22 marca 2021 r. w godzinach: 14:30-16:30.

{"register":{"columns":[]}}