Międzynarodowa konferencja naukowa „Kierunek Nauka” – osiągnięcia laureatów programów NAWA
10.05.2023
Już 18 maja w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie odbędzie się międzynarodowa konferencja naukowa „Kierunek Nauka”. Wydarzenie zgromadzi naukowców m.in. z Polski, Ukrainy, Stanów Zjednoczonych, Kanady i Danii. Celem konferencji jest integracja środowiska naukowego z kraju i ze świata oraz prezentacja najnowszych osiągnięć badawczych naukowców, którzy korzystali z mobilności wyjazdowej i przyjazdowej w ramach programów Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej.
Uczestnicy konferencji
Wykład otwierający konferencję na temat przyszłości Wszechświata wygłosi prof. dr hab. Krzysztof Meissner – profesor na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego, który zajmuje się teoretyczną fizyką cząstek elementarnych, teorią grawitacji i kosmologią. Współpracował m.in. z twórcą teorii strun Gabriele Veneziano z CERN w Genewie, gdzie przez wiele lat był profesorem wizytującym, a także z laureatem Nagrody Nobla Rogerem Penrose’em z Oxfordu i Hermannem Nicolai z Instytutu Maxa Plancka w Poczdamie.
W wydarzeniu wezmą udział także m.in. duński prof. Mickey Gjerris, ekspert zajmujący się kwestią etyki zmian klimatu, etyki zwierząt i przyrody oraz bioetyki oraz ukraiński prof. Liubov Zhvanko z Charkowskiego Uniwersytetu Biotechnologii – jeden z czołowych ukraińskich badaczy historii społecznej I wojny światowej, uchodźców oraz procesów migracyjnych w XX i XXI w. Wśród uczestników konferencji będzie ponadto dr Zuzanna Warso, dyrektor ds. badań w fundacji Open Future, niezależna ekspertka Komisji Europejskiej ds. etyki badań i innowacji.
Program wydarzenia
Sesje tematyczne konferencji zostały podzielone na trzy symultanicznie prowadzone bloki: nauki humanistyczne i społeczne, nauki inżynieryjne i techniczne oraz nauki przyrodnicze i medyczne. Poza panelami dyskusyjnymi oraz prezentacjami badań i osiągnięć naukowych w programie wydarzenia znalazł się także warsztat na temat skutecznego networkingu podczas wydarzeń naukowych, który poprowadzi uznany konsultant do spraw komunikacji i wystąpień publicznych ze Szwecji, zajmujący się m.in. popularyzacją nauki, Olle Bergman.
Wydarzenie w języku angielskim.
Udział w konferencji jest bezpłatny. Obowiązuje formularz rejestracyjny ze względu na limit miejsc.