Trasa „Lata z Radiem” – zapraszamy do odwiedzenia stoiska MEiN
23.06.2023
Koncerty, pikniki rodzinne i zabawy dla dzieci – to główne atrakcje trasy tegorocznej edycji „Lata z Radiem”. Uczestnicy wydarzeń będą mogli odwiedzić także stoisko Ministerstwa Edukacji i Nauki. Na dzieci i rodziców czekają m.in. atrakcje przygotowane przez Mobilne Laboratoria Przyszłości, projekcja filmu „Kartka z Powstania” w technologii VR oraz wystawa „O matmo”! Inauguracja już w najbliższą sobotę, 24 czerwca w Poddębicach. Zapraszamy do udziału!
Strefa Ministerstwa Edukacji i Nauki na trasie „Lata z Radiem”
Na trasie tegorocznej trasy „Lata z Radiem” znalazło się 10 miast i miejscowości. W pięciu z nich na odwiedzających czeka stoisko MEiN. Będziemy obecni w:
- Poddębicach, 24 czerwca,
- Toruniu, 25 czerwca,
- Tarnowie, 1 lipca,
- Giżycku, 30 lipca,
- Międzyzdrojach, 19 sierpnia.
Atrakcje przygotowane przez MEiN
Na naszych gości w Tarnowie i Międzyzdrojach czekać będzie m.in. Naukobus, czyli mobilne laboratorium z kilkudziesięcioma eksponatami przygotowanymi przez zespół animatorów z Centrum Nauki Kopernik. W tym miejscu dzieci w praktyczny sposób będą mogły poznawać tajniki różnych dziecin nauki, tj. biologii, fizyki, chemii czy informatyki.
Z kolei wystawę „O matmo”! zaprezentujemy w Poddębicach, Toruniu i Giżycku. Przekonamy was, że matematykę da się polubić i w łatwy sposób nauczyć. W ekspozycji wykorzystano interaktywne rekwizyty, a całość podzielono na trzy grupy tematyczne: matematyka stosowana, podstawy matematyki i matematyka rekreacyjna.
We wszystkich lokalizacjach dostępne będą Mobilne Laboratoria Przyszłości, projekcja filmu „Kartka z Powstania” oraz aktywności sportowe przygotowane specjalnie na tę okoliczność.
W Mobilnym Laboratorium Przyszłości pokażemy, jak wykorzystywać nowoczesne narzędzia edukacyjne – mikrokontrolery czy druk 3D. Będzie to ciekawa inspiracja do eksperymentowania z technologią zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.
Z kolei „Kartka z Powstania” to film fabularny zrealizowany w technologii wirtualnej rzeczywistości. Dzięki goglom VR uczestnicy będą mogli przenieść się na chwilę do przeszłości i poznać realia powstańczej Warszawy. Usłyszą strzały i zobaczą, jak wyglądała stolica w ogniu powstańczych walk.