W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wiceminister Katarzyna Lubnauer na Sądecczyźnie

10.06.2024

Sekretarz Stanu w MEN Katarzyna Lubnauer odwiedziła szkoły, w których realizowany jest innowacyjny program nauczania matematyki. W Szkole Podstawowej nr 21 im. Jana Pawła II w Nowym Sączu, wzięła udział w lekcji matematyki prowadzonej w ten eksperymentalny sposób, jak również zapoznała się z innowacyjnym programem nauczania astronomii w Zespole Szkół Akademickich w Nowym Sączu.

Widok z tyłu na salę, na ustawionych w rzędy krzesłach siedzą uczniowie przed nimi wiceminister Lubnauer stoi i mówi do mikrofonu w otoczeniu dwóch mężczyzn w garniturach.

Nowosądeckie dzieci mają to szczęście, że mogą uczyć się matematyki ciekawiej, szybciej i w sposób, który powoduje, że jak pyta się je czy lubią matematykę, wszystkie podnoszą ręce. Naszym celem jest, by wszystkie dzieci w Polsce, szczególnie w te klasach I-III mogły tak się uczyć matematyki

– mówiła Katarzyna Lubnauer i dodała, że jednym z priorytetów ministerstwa na przyszłe lata jest edukacja w przedmiotach ścisłych, szczególnie w matematyce.

Innowacyjny program autorstwa prof. dr hab. Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej realizowany jest w ramach Nowosądeckiego Projektu Edukacyjnego już od czterech lat w czterech szkołach podstawowych i obejmuje edukację matematyczną wraz ze wspomaganiem dzieci w rozwijaniu zadatków uzdolnień matematycznych kolejno:

  • w rocznym przygotowaniu przedszkolaków do szkoły ( tzw. klasy zerowe);
  • przez 3 lat nauczania początkowego w szkole podstawowej;
  • w trakcie edukacji matematycznej uczniów klasy od IV do VIII szkoły podstawowej.

Realizacja Nowosądeckiego Projektu Edukacyjnego została zaplanowana na 9 lat, począwszy od roku 2019 do 2028 roku.

Wiceminister Lubnauer miała tez okazję przyjrzeć się lekcjom geometrii dla uczniów klas IV, a także lekcjom astronomii w Zespole Szkół Akademickich im. Króla Bolesława Chrobrego w Nowym Sączu.

Na podstawie takich „wysp edukacyjnych” jak Nowy Sącz, MEN będzie tworzyć rozwiązania wspólne dla całej Polski

– zapowiedziała wiceminister Lubnauer.

Zdjęcia (8)

{"register":{"columns":[]}}