W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Zapowiedź Gali Nauki Polskiej

18.02.2022

19 lutego obchodzimy Dzień Nauki Polskiej, który jest wyrazem uznania dla osiągnięć rodzimych naukowców. Z tej okazji zapraszamy do obejrzenia uroczystej gali, podczas której ogłoszone zostaną nazwiska laureatów Nagród Ministra Edukacji i Nauki oraz Nagród Prezesa Rady Ministrów. Emisja wydarzenia odbędzie się w sobotę, 19 lutego od godz. 20.00 na profilach ministerstwa w mediach społecznościowych. W uroczystości udział weźmie minister Przemysław Czarnek.

Grafika informująca o Gali Nauki Polskiej, która odbędzie się w sobotę, 19 lutego 2022 roku, o godzinie 20:00.

Podczas gali zostanie ogłoszona lista tegorocznych laureatów Nagród Ministra Edukacji i Nauki. Wyróżnienia przyznane zostaną w pięciu kategoriach: za całokształt dorobku, znaczące osiągnięcia w zakresie działalności naukowej, dydaktycznej, wdrożeniowej i organizacyjnej. Dodatkowo poznamy laureatów Nagród Prezesa Rady Ministrów za wyróżnione rozprawy doktorskie i habilitacyjne oraz działalność naukową.

Wydarzenie uświetni także występ artystyczny zespołu City Strings Duo oraz multimedialny pokaz „Niebo nad Warszawą” przygotowany przez Centrum Nauki Kopernik.

Zapraszamy do oglądania Gali Nauki Polskiej online – sobota, 19 lutego o godz. 20:00 na profilach Ministerstwa Edukacji i Nauki na facebooku oraz w serwisie youtube. 

Święto polskiej nauki 

Datę obchodów Dnia Nauki Polskiej wyznaczono na 19 lutego w rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika. Ustawa o ustanowieniu tego święta została podpisana przez Prezydenta RP 3 lutego 2020 roku. Jej projektodawcy zaznaczyli, że przez stulecia nauka stanowiła kluczowy impuls do rozwoju intelektualnego, społecznego i gospodarczego. Podkreślili, że odkrycia polskich badaczy wywierały ogromny wpływ na bieg dziejów całej ludzkości. Wśród najwybitniejszych rodzimych naukowców wskazano, oprócz Mikołaja Kopernika, również Jana Heweliusza, Ignacego Łukasiewicza, Karola Olszewskiego, Zygmunta Wróblewskiego, Marię Skłodowską-Curie, Henryka Arctowskiego, Ludwika Hirszfelda, Jana Czochralskiego i Stefana Banacha.

Wydział Prasowy 
Ministerstwo Edukacji i Nauki 
 

{"register":{"columns":[]}}