W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Zapraszamy do udziału w kongresie „Nauka dla Społeczeństwa”

01.06.2023

Wszystkich, którzy chcą zobaczyć, w jaki sposób wyniki badań naukowych wpływają na nasze codzienne życie i rozwój społeczeństwa, zapraszamy na trzydniowy kongres „Nauka dla Społeczeństwa”. Wydarzenie obędzie się na terenie Politechniki Warszawskiej i Światowego Centrum Słuchu Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu. Początek kongresu zaplanowano na 3 czerwca.

Grafika - na fioletowo-różowym tle napis Kongres Nauka dla Społeczeństwa.

Wybitni eksperci ze świata nauki w jednym miejscu

W programie trzydniowego wydarzenia zaplanowano wykłady popularnonaukowe i panele dyskusyjne. Będą wśród nich: 

  • „Naukowcy i ich wynalazki”, 
  • „Nauka jest Kobietą”, „Nauka a pasja – odkrywanie fascynującego świata zwierząt”, 
  • „Jak powstają systemy sztucznej inteligencji dla medycyny – dlaczego dane osób zdrowych są tak samo ważne jak dane pacjentów?”, „
  • Osiągnięcia inżynierii materiałowej dla medycyny”.

W programie także debata plenarna „Przyszłość instytutów w Polsce”.

Innowacje i postęp techniczny w praktyce

Podczas wydarzenia eksperci przybliżą możliwości współczesnej nauki i opowiedzą, w jaki sposób postęp techniczny przyczynił się do stworzenia urządzeń, które są w stanie w sposób bezbolesny i bezinwazyjny zajrzeć do wnętrza człowieka. Będzie można również zobaczyć, jak skaner rezonansu magnetycznego pozwala badać strukturę ciała, a w szczególności mózgu. 

Instytuty naukowe PAN

Na kongresie nie zabraknie też wystaw instytutów naukowych PAN, prezentacji osiągnięć instytutów badawczych oraz instytutów Sieci Badawczej Łukasiewicz i Centrum Nauki Kopernik. Zaplanowano także mobilne wystawy edukacyjne przedstawiające osiągnięcia współczesnej nauki, a także prezentacje najnowszych rozwiązań i technologii opracowanych przez studentów Politechniki Warszawskiej. 

Naukowe atrakcje dla dzieci

Również na najmłodszych będzie czekać wiele atrakcji. Przewidziano dla nich pokazy, doświadczenia naukowe oraz zabawy przygotowane przez popularyzatorów nauki. To doskonała okazja, aby dzieci mogły z bliska poznać naukowy świat.

Organizatorzy

Współorganizatorami kongresu są: Rada Główna Instytutów Badawczych, Politechnika Warszawska, Sieć Badawcza Łukasiewicz, Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu oraz Instytut Badań Edukacyjnych z udziałem grona naukowców z instytutów naukowych PAN oraz ośrodków uniwersyteckich.

Wydarzenie odbywa się pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów oraz Ministra Edukacji i Nauki.  

Gdzie i kiedy?

  • Aula Wielka Politechniki Warszawskiej, Plac Politechniki 1, Warszawa
  • 3-4 czerwca (sobota-niedziela) w godz. 10:00-16:00, 5 czerwca (poniedziałek) godz. 10:00-15:00.
  • Wydarzenie będzie również transmitowane online na stronie kongresu.  
{"register":{"columns":[]}}