W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Zgłoś kandydaturę do Nagrody Kustosz Pamięci Narodowej

26.02.2020

Do 22 marca br. można zgłaszać kandydatury do Nagrody Kustosz Pamięci Narodowej. To już XIX edycja przedsięwzięcia, którego celem jest uhonorowanie osób zaangażowanych w upamiętnianie najnowszej historii Polski. Nagrodę mogą otrzymać zarówno instytucje i organizacje społeczne, jak również osoby fizyczne. Laureata wybiera kapituła, której przewodniczy Prezes IPN.

Grafika z tekstem informującym o nagrodzie Kustosz Pamięci Narodowej i terminie zgłoszeń kandydatów – 22 marca 2020 r. Po prawej stronie statuetka tego wydarzenia.

Zgłoś kandydaturę

Kandydatów do nagrody mogą zgłaszać instytucje, organizacje społeczne i osoby fizyczne,  dołączając zgodę kandydatów na zgłoszenie. Termin nadsyłania kandydatur mija 22 marca br.

Więcej informacji na temat przedsięwzięcia, w tym formularz zgłoszeniowy, można znaleźć na stronie https://ipn.gov.pl/pl/aktualnosci/konkursy-i-nagrody/nagroda-kustosz-pamieci/24299,Nagroda-Kustosz-Pamieci-Narodowej.html.

Szczegółowych informacji udzielają: Piotr Sieczkowski, tel.: (22) 581 85 53 i Anna Bocian, tel.: (22) 581 87 28; e-mail: kustosz@ipn.gov.pl.

Nagroda Kustosz Pamięci Narodowej

Nagroda została ustanowiona w 2002 roku. Jest przyznawana za aktywny udział w upamiętnianiu historii Narodu Polskiego w latach 1939–1989, a także za działalność publiczną zbieżną z ustawowymi celami Instytutu Pamięci Narodowej. Nagrodę mogą otrzymać zarówno instytucje, organizacje społeczne, jak i osoby fizyczne.

W gronie dotychczasowych laureatów nagrody znaleźli się min.: gen. Janusz Brochwicz-Lewiński „Gryf”, Julien Bryan, ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, Tadeusz Kukiz, prof. Władysław Bartoszewski, Kazimierz Piechowski, prezydent Lech Kaczyński, Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej, Związek Polaków na Białorusi, Stowarzyszenie „Memoriał”, śp. Ryszard Kaczorowski oraz prof. Wanda Półtawska.

Nagrodę przyznaje kapituła, której przewodniczy Prezes Instytutu Pamięci Narodowej.

 

Zapraszamy do przesyłania zgłoszeń!
 

{"register":{"columns":[]}}