Akademia Menadżera Innowacji – start drugiej edycji programu
28.02.2020
Nowoczesne zarządzanie, wdrażanie innowacji, zwiększanie konkurencyjności na rynku to zagadnienia, które będą poznawali uczestnicy drugiej edycji programu doradczo-szkoleniowego Akademii Menadżera Innowacji. Przedsięwzięcie dla firm jest organizowane przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości dzięki dofinansowaniu z Funduszy Europejskich.
W ośmiomiesięcznym szkoleniu skierowanym do kadry zarządzającej, a w przypadku małych firm także do właścicieli, wezmą udział przedstawiciele 30 mikroprzedsiębiorstw i średnich firm. Uczestnicy zdobędą kompetencje z zakresu kształtowania kultury innowacyjnej w firmie, organizacji pracy i zarządzania ryzykiem oraz całym cyklem innowacyjnym. Zajęcia w akademii to 60 godzin doradztwa dla mikroprzedsiębiorstw i 120 godzin dla firm z sektora MŚP i dużych.
O sile dzisiejszej gospodarki nie stanowią już muskuły, ale intelekt. Od menadżerów wymaga się znacznie więcej, a tak zwane miękkie kompetencje są równie ważne, żeby nie powiedzieć ważniejsze niż twarde. Elastyczność, podatność na zmiany, umiejętność kreowania nowych pomysłów i rozwiązań – po tym poznaje się dziś wartościowego pracownika i o takiego walczy rynek. AMI to jedyny program, który tego uczy. Unikalna wartość tej propozycji polega na jednoczesnym wykorzystaniu wsparcia warsztatowego, doradczego, mentorskiego i eksperckiego – mówi Małgorzata Jarosińska-Jedynak, minister funduszy i polityki regionalnej.
Inauguracja drugiej edycji Akademii Menadżera Innowacji odbyła się 28 lutego. W uroczystości wziął udział wiceminister Waldemar Buda.
Środki europejskie pozwalają wspierać przedsiębiorstwa w zarządzaniu innowacjami i wdrażaniu ich, miedzy innymi dzięki wzmacnianiu kompetencji kadry zarządzającej i pracowników. To jeden z głównych czynników wpływających na wzrost konkurencyjności polskiej gospodarki. Akademia Menadżera Innowacji jest przykładem takiego działania. To projekt, który został wskazany jako projekt strategiczny w obszarze wzmacniania kapitału ludzkiego i społecznego – podkreślił wiceminister.
Tysiąc menadżerów
Model szkoleniowy akademii PARP został opracowany wspólnie z najlepszymi praktykami biznesu, ekspertami nowoczesnego zarządzania przedsiębiorstwem i wdrażania innowacji. Celem jego autorów jest promowanie kultury organizacyjnej sprzyjającej innowacjom w firmie, zbudowanie społeczności co najmniej 1100 menadżerów innowacji i przygotowanie jej do tworzenia środowiska pracy stymulującego innowacje. W pierwszej edycji programu, która odbyła się w 2019 roku, wzięło udział 48 osób z 16 przedsiębiorstw.
Projekt jest współfinansowany ze środków Funduszy Europejskich. Dofinansowanie wynosi 80 procent dla mikro-, małych i średnich firm oraz 50 procent dla dużych.