Czy średnie miasta mogą stać się atrakcyjne dla nowoczesnych usług biznesowych?
Poznaliśmy wyniki z badania potencjału 35 miast średnich pod kątem możliwości rozwoju sektora nowoczesnych usług dla biznesu. Wiemy jakie mają atuty. Jak je wykorzystać? O tym rozmawialiśmy z przedstawicielami samorządów, uczelni zawodowych i przedsiębiorców z badanych miejscowości.
Miasta średnie w Polsce mają potencjał do lokalizacji nowoczesnych usług dla biznesu i mogą konkurować z metropoliami o pozyskanie inwestorów. Aby ten cel osiągnąć, wspólne wysiłki muszą podejmować samorządy tych miast, uczelnie oraz przedsiębiorstwa z branży usług dla biznesu. Niezbędne jest także odpowiednie kształtowanie przyszłych kadr. To główne wnioski z badania, które dla Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju przeprowadziło ABSL.
Do analizy wybraliśmy miejscowości liczące od 20 do 130 tys. mieszkańców, w których funkcjonują Państwowe Wyższe Szkoły Zawodowe.
Zespół ABSL ocenił jakie są dostępne zasoby kadrowe miast, jakich absolwentów kształcą uczelnie i jakie znają oni języki, jaka jest dostępność powierzchni biurowej i inwestycyjnej oraz jakie są koszty pracy.
Podczas konferencji 7 marca br. poznaliśmy wyniki tego badania.
Zobacz podsumowanie raportu ABSL.
- Ostatnia modyfikacja:
- 08.03.2019 13:05 Emilia Chmiel
- Pierwsza publikacja:
- 08.03.2019 13:05 Emilia Chmiel