KONGRES PROGRAMU DLA ŚLĄSKA. NOWOCZESNOŚĆ I TOŻSAMOŚĆ REGIONU.
10.09.2019
Z czym kojarzy ci się Śląsk? Etos pracy czy nierentowny przemysł? Dużo drzew i zieleni, a może zanieczyszczone powietrze i poprzemysłowe hałdy? Nowoczesna infrastruktura, jak Międzynarodowe Centrum Kongresowe i siedziba Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia czy jednak przestarzałe familoki?
Województwo śląskie posiada wiele zalet i potencjałów. Przed nim również wiele wyzwań, którym należy sprostać, aby region rozwijał się dynamicznie i był miejscem coraz bardziej przyjaznym do życia. Odpowiedzią na te wyzwania jest Program dla Śląska – jeden z kluczowych projektów realizowanych w ramach Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju.
O przyszłości regionu, w kontekście realizowanego Programu dla Śląska, chcielibyśmy porozmawiać na konferencji „Kongres Programu dla Śląska. Nowoczesność i tożsamość regionu.”, która odbędzie się w dniach 2-3 października 2019 r. w Muzeum Śląskim w Katowicach. Głos w sprawie przyszłości regionu zabiorą między innymi premier Mateusz Morawiecki, przedstawiciele rządu i samorządu, biznesu, środowiska naukowego oraz środowisk eksperckich.
Co planujemy w trakcie konferencji?
- szereg paneli tematycznych dotyczących między innymi przyszłości osób młodych na rynku pracy, walki ze smogiem, elektromobilności, rewitalizacji, przemysłu 4.0 czy smart cities,
- warsztaty „Projektanci Innowacji PFR” – organizowane przez Google we współpracy z Polskim Funduszem Rozwoju. Warsztaty dotyczą metody projektowania innowacyjnych rozwiązań, stosowanej w Google.
Konferencji towarzyszyć będzie
- specjalna strefa wystawowa, gdzie prezentowane będą najciekawsze projekty realizowane w ramach „Programu dla Śląska” (m.in. strefa dronów),
- prezentacja najlepszych inicjatyw przygotowanych w ramach hackathonu „Hackuj dla Śląska”, który odbędzie się w dniach 28-29 września 2019 r. w Katowicach.
Kto może być uczestnikiem?
Każdy, komu na sercu leży dobro regionu. O sprawach Śląska chcemy dyskutować z jego mieszkańcami – przedsiębiorcami, osobami zatrudnionymi w nowoczesnym przemyśle i tym tradycyjnym, studentami czy po prostu osobami, które na co dzień poruszają się śląskimi drogami, koleją lub korzystają ze śląskich szpitali.
Zgłoś się już dziś
Przejdź do formularza rejestracyjnego.
Materiały
Agenda Kongresu Programu dla Śląska w Muzeum Śląskim w KatowicachAgenda_Kongresu_Programu_dla_Śląska.pdf 2.00MB