W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Minister Waldemar Buda odwiedził Biuro Regionalne PARP w Poznaniu

22.10.2021

Poznańskie Biuro Regionalne PARP działa od czerwca tego roku. Jest częścią szerszej koncepcji, zgodnie z którą PARP jest bliżej przedsiębiorców z sektora MŚP, z obszaru Polski Zachodniej. Działania biura obejmują swoim zasięgiem pięć województw, to 25 proc. terytorium naszego kraju.

Na zdjęciu widoczne sylwetki ministra Waldemara Budy oraz prezes PARP Poznań Magdaleny Hilszer, obok logo PARP.

W poznańskim oddziale jest zlokalizowany Punkt Informacyjny Systemu Wczesnego Ostrzegania oraz innych działań realizowanych w ramach Dyrektywy 2019/1023 w sprawie ram restrukturyzacji zapobiegawczej, umorzenia długów i zakazów prowadzenia działalności oraz w sprawie środków zwiększających skuteczność postępowań dotyczących restrukturyzacji.

Pomoc oferowana przez PARP jest zaprojektowana tak, by zaspokoić różne potrzeby przedsiębiorców z sektora MŚP.

Konsultacje, które prowadzone są w ramach Punktu Informacyjnego w poznańskim biurze, wpisują się w Politykę Nowej Szansy 2.0 i koncentrują się na zapobieganiu sytuacjom kryzysowym, pomocy przedsiębiorstwom w przejściowych trudnościach oraz wsparciu ponownego podejmowania działalności gospodarczej, ale też na bieżącym informowaniu o ofercie PARP – konkursach i projektach z kończącej się, obecnej perspektywy finansowej. Ważna jest też promocja i informacja o zakresie wsparcia, które popłynie do przedsiębiorców w kontekście nadchodzącej perspektywy finansowej na lata 2021-2027. Wiem, że zainteresowanie przedsiębiorców nadchodzącą perspektywą jest ogromne i zapewniam, że kierunki programów krajowych, takich jak FENG, FERS i FEPW nadadzą duży rozpęd naszej gospodarce w kierunku innowacyjności, cyfryzacji i ochrony klimatu

– powiedział Waldemar Buda, Wiceminister Funduszy i Polityki Regionalnej.

Otwieramy przed biznesem wiele możliwości finansowania innowacyjnych projektów, zapewniamy środki z funduszy unijnych na projektowanie i wdrażanie nowych produktów, rozwój badań czy wdrożenia technologii zapewniających transformację cyfrową oraz w kierunku przemysłu 4.0. Mamy też projekty ukierunkowane na rozwój kompetencji, ale też internacjonalizację przedsiębiorstw i rozwój start-upów. Do naszych zadań należy też opracowanie nowych form wsparcia dla przedsiębiorców w zakresie wdrażanych innowacji, automatyzacji i cyfryzacji przedsiębiorstw oraz realizacja programów rozwoju gospodarki w makroregionie

– powiedziała Magdalena Hilszer, Dyrektor Biura Regionalnego PARP w Poznaniu.

Biuro Regionalne PARP w Poznaniu zajmuje się także analizą potencjału przedsiębiorców z terenu Polski Zachodniej w zakresie wdrożonych innowacji i rozwiązań technologicznych, które zmniejszają nasz wpływ środowiskowy, są zero-odpadowe i zero-emisyjne. Wprowadza nowe formy wsparcia związane z koncepcją gospodarki obiegu zamkniętego oraz popularyzuje tę koncepcję na terenie makroregionu Polski Zachodniej.

{"register":{"columns":[]}}