W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Nowoczesność i tożsamość regionu – 2 lata Programu dla Śląska

02.10.2019

„Kongres Programu dla Śląska. Nowoczesność i tożsamość regionu”, organizowany w dniach 2-3 października 2019 r. w Muzeum Śląskim w Katowicach, zainicjował debatę nad dotychczasowymi dokonaniami z realizacji Programu.

 Przez najbliższe dwa dni rozmawiać będziemy zarówno o tym co już udało się zrobić, jak również o dalszych perspektywach rozwoju regionu. Po pierwszym półroczu br.  możemy poinformować, że dzięki Programowi dla Śląska, w gospodarce pracuje już 48 mld zł” – powiedział Minister Kwieciński otwierając Kongres

Pierwszego dnia konferencji przedstawiciele strony rządowej i samorządowej, biznesu, związków pracodawców i związków zawodowych oraz środowiska eksperckiego podzielą się doświadczeniami z realizacji Programu oraz będą dyskutować o przyszłości regionu.

Uczestnikom kongresu zaprezentowane zostaną również najlepsze zespoły biorące udział w zorganizowanym przez MIiR w dniach 28-29 września hackathonie „Hackuj dla Śląska”. Programiści, graficy, studenci i wszyscy, którym zależy na innowacyjnym rozwoju Śląska pracowali nad rozwiązaniami z zakresu wzrostu innowacyjności przemysłu i inwestycji rozwojowych w regionie, zwiększenia aktywności zawodowej i podniesienie kwalifikacji mieszkańców oraz rozwoju i modernizacji infrastruktury transportowej.

Ponadto, wydarzeniem dedykowanym pierwszego dnia będą warsztaty "Projektanci innowacji PFR" organizowane przez Google i Polski Fundusz Rozwoju. W ramach warsztatów wszyscy zainteresowani będą mieli okazję poznać konkretne narzędzia wykorzystywane do tworzenia nowatorskich produktów, usług i innowacji w Google. Uczestnicy warsztatu będą mogli zdobyć nowe umiejętności kreatywne przy wykorzystaniu Design Thinking oraz dowiedzieć się jak urzeczywistnić swoje innowacyjne pomysły.

Drugiego dnia kongresu uczestnicy będą dyskutować w licznych panelach tematycznych, dotyczących m.in. perspektyw osób młodych na rynku pracy, elektromobilności, walki ze smogiem, przemysłu 4.0 czy rozwoju smart cities. W panelach uczestniczyć będą eksperci związani z sektorem publicznym, biznesem, a także środowiskiem naukowym.

Przez cały czas trwania kongresu uczestnicy będą mieli okazję nie tylko posłuchać o przedsięwzięciach realizowanych w ramach Programu dla Śląska, lecz również osobiście zapoznać się z najciekawszymi projektami oraz ofertą poszczególnych instytucji w specjalnie przeznaczonej przygotowanej strefie informacyjno-promocyjnej dostępnej.  

{"register":{"columns":[]}}