Partnerstwo publiczno-prywatne w transporcie miejskim – szkolenie
03.02.2020
PPP w sektorze transportu miejskiego to temat kolejnego spotkania z cyklu szkoleń organizowanych przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. W wydarzeniu, które odbyło się 3 lutego w Łodzi, uczestniczyło 50 samorządowców, przedstawicieli instytucji publicznych i sektora prywatnego.
Musimy szukać finansowania inwestycji publicznych także poza funduszami z Unii Europejskiej, a taką możliwość daje formuła partnerstwa publiczno-prywatnego. Skokowy wzrost inwestycji w formule PPP jest możliwy, jeżeli w tę formę finansowania jeszcze bardziej zaangażują się samorządy – mówił Waldemar Buda, wiceminister funduszy i polityki regionalnej, który otworzył poniedziałkowe szkolenie.
Uczestnicy szkolenia rozmawiali między innymi o koncepcji budowy w formule PPP naziemnego parkingu samochodowego i o tym, jak wygląda sektor transportu miejskiego w Polsce z perspektywy sektora prywatnego.
Kolejne szkolenie, tym razem wprowadzające do tematyki PPP, odbędzie 21 lutego w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej.
Kalendarz szkoleń jest dostępny na stronie Szkolenia PPP
Czym jest PPP
To wspólna inicjatywa partnerów z sektora publicznego i prywatnego, którzy dzielą się zyskiem, ryzykiem i odpowiedzialnością. Cel inwestycji powinien być publiczny. Partnerstwo publiczno-prywatne może być stosowane w wielu dziedzinach: w służbie zdrowia (na przykład szpitale, przychodnie), oświacie (przedszkola, szkoły), kulturze (muzea) czy transporcie (infrastruktura drogowa, transport publiczny).