W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Pierwszy milion… można zdobyć!

31.07.2019

Przedsiębiorcy reprezentujący firmy z branż medycznej, informatycznej oraz transportowej przyjechali zapoznać się z efektami programu inkubacji zakończonego w lubelskiej platformie startowej Unicorn Hub. To jedna z sześciu działających w Polsce Wschodniej. Zakończona z sukcesem 4-miesięczna inkubacja jest przepustką, umożliwiającą ubieganie się o dotację na dalszy rozwój działalności dla start-upów – do uzyskania jest aż do miliona złotych.

- To nie tylko wsparcie eksperckie bezpośrednio związane z biznesem, ale wszystko to, co jest potrzebne aby prowadzić biznes. To projekt finansowany z budżetu państwa i środków z Unii Europejskiej w ramach Programu Polska Wschodnia – mówi wiceminister Artur Soboń.

Wsparcie ma charakter dwuetapowy: pierwszy to intensywna praca nad rozwojem pomysłu i modelu biznesowego w ramach tzw. programu inkubacji oferowanego przez platformę startową. Drugi to możliwość uzyskania przez najbardziej innowacyjne i najlepiej biznesowo rokujące start-upy dotacji do 1 miliona zł na dalszy rozwój działalności.

- W projekcie Platforma Startowa Unicorn Hub realizowanym przez fundację OIC Poland jako lidera projektu oraz 12 partnerów, oferujemy start-upom szeroki pakiet usług podstawowych i specjalistycznych. W obecnym naborze inkubujemy 20 spółek – mówiła dr Ewelina Iwanek z fundacji OIC Poland.

Nowe, dynamicznie rozwijające się firmy mogą otrzymać wszechstronne wsparcie eksperckie i mentoringowe.

- Korzyści, jakie oferuje platforma startowa Unicorn Hub to przede wszystkim szeroka baza ekspertów, duży ekosystem, a także usługi szyte specjalnie na miarę naszych inkubowanych spółek – podkreśliła Agata Koprowska z fundacji OIC Poland.

Korzystanie z pomocy ekspertów to szansa na przetestowanie i udoskonalenie pomysłu oraz rozwój kompetencji start-upu niezbędnych do osiągnięcia rynkowego sukcesu.

- Udział w inkubacji pozwolił nam zweryfikować hipotezy biznesowe dotyczące naszego start-upu i sprawdzić, czy mamy klientów, czy jest zapotrzebowanie na nasz produkt. Okazało się, że tak. Ponadto korzystaliśmy z usług eksperckich, które pomogły rozwinąć nam biznes w różnych dziedzinach, w tym w zakresie marketingu i finansów – powiedziała Karolina Borner z Vocaly Pro.

Nowe firmy mogą też podpatrywać, jak rozwijają się podobne "stażem" przedsięwzięcia, uczestniczące w programie inkubacji.

- Udział w inkubacji na pewno pozwolił nam zweryfikować cały projekt, cały start-up i wszystkie pomysły w ramach naszego zespołu, a także w konsultacji z zespołami z innych start-upów. Pozwolił nam przejść od pomysłu spisanego na kartce do gotowej już firmy mogącej skalować swoją działalność na rynki światowe – mówił Jeremi Zgierski z Prevlly.

Najlepsze start-upy, które otrzymają rekomendację platformy startowej, będą mogły startować w konkursie organizowanym przez Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości i uzyskać dotację (do 1 miliona zł) na dalszy rozwój swojej działalności. Wnioski o dofinansowanie można składać już od 31 lipca 2019 r.

Platformy startowe to oferta wsparcia skierowana do osób fizycznych, które mają pomysł na innowacyjną usługę lub produkt i chcą przekształcić go w dochodowy biznes. Nabór innowacyjnych pomysłów ma charakter ciągły i jest otwarty dla pomysłodawców z całej Polski i z zagranicy.

Materiały

Więcej informacji na temat oferty platform startowych
Informacje o publikacji dokumentu
Ostatnia modyfikacja:
01.08.2019 12:00 Zbigniew Przybysz
Pierwsza publikacja:
01.08.2019 12:00 Zbigniew Przybysz
{"register":{"columns":[]}}