Program "Fabryka" będzie realizowany we Włocławku. Potrzebny wniosek samorządu
01.10.2019
Programu "Fabryka" będzie realizowany we Włocławku. Zapowiedzieli to wiceminister Anna Gembicka oraz Dariusz Śliwowski – Wiceprezes ARP S.A. Program "Fabryka" wspiera miasta średnie poprzez aktywizację potencjałów i zapewnienie warunków rozwoju dla firm sektora nowoczesnych usług biznesowych.
Mamy dziś dla Państwa bardzo dobre wieści. Agencja Rozwoju Przemysłu jest gotowa na realizację programu "Fabryka" w naszym mieście. Program ten to wielkie inwestycje, które zapewnią nowe, wysokopłatne miejsca pracy i nadadzą Włocławkowi nowy impuls rozwojowy – powiedziała Anna Gembicka.
Program "Fabryka" jest realizowany w dwóch wariantach. Pierwszy z nich to rewitalizacja starych obiektów przemysłowych i przekształcenie ich na przestrzenie biurowe dla takich usług jak IT czy badania i rozwój. Taką inwestycję ARP S.A. realizuje już w Radomiu, w dawnej fabryce broni "Łucznik". Drugi wariant to budowa nowych przestrzeni biurowych. Tego rodzaju obiekt ma powstać w Elblągu.
Niezależnie od wariantu na jaki się zdecydujemy, program zakłada, że w miastach takich jak Włocławek realizujemy inwestycje do 10 000 metrów kwadratowych powierzchni biurowej. Zapewnia to przestrzeń dla około 1200 stanowisk pracy: naukowców, programistów, inżynierów. Nazwaliśmy projekt "Tertio Ponte", Trzeci Most, pomost który pomoże odzyskać Włocławkowi dawną świetność – powiedział Dariusz Śliwowski. Cieszę się, że w osobie Pani Minister udało nam się znaleźć partnera do rozmów o rozwoju miasta. Teraz liczymy, że włocławski samorząd podejmie z nami dialog w celu wypracowania optymalnego dla mieszkańców miasta rozwiązania – dodał Wiceprezes.
Za nami ustawione są plansze, na których mogą Państwo zobaczyć opis możliwości, które stwarza program. Jak widać potencjał programu realizowanego przez ARP S.A. jest naprawdę niesamowity. Bardzo się cieszę i dziękuję za to, że ma on zostać zrealizowany we Włocławku – dodała na koniec Wiceminister.
Program "Fabryka" jest narzędziem realizacji Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju i stanowi element wsparcia miast średnich. Jego celem jest aktywizacja potencjałów miast średnich tracących funkcje społeczno-gospodarcze poprzez zapewnienie warunków rozwoju dla firm sektora nowoczesnych usług biznesowych.