W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Sto nagród dla stu najlepszych projektów cyfrowych

29.05.2020

W dobie konkurencyjnej gospodarki o rynkowym sukcesie coraz częściej decyduje wykorzystanie technologii cyfrowych w prowadzeniu biznesu. Dlatego podejmujemy szereg inicjatyw związanych z rozwojem i promocją cyfryzacji w polskich przedsiębiorstwach. Jednym z najnowszych przedsięwzięć jest konkurs na najlepsze projekty zwiększające poziom cyfryzacji w firmie. Na zwycięzców czekają 2 miliony złotych z programu Inteligentny Rozwój.

Na grafice napis - Z POIR nagradzamy najlepsze rozwiązania cyfrowe w prowadzeniu biznesu

Już w tej chwili wielu przedsiębiorców wprowadza rozwiązania „internetu rzeczy”. Po okresie zmagania z pandemią koronawirusa, rozwój w dziedzinie cyfryzacji bez wątpienia przyspieszy, bo jak widać jest to inwestycja w przyszłość. Cyfryzacja będzie też jednym z priorytetów w nowym budżecie UE. Zasada jest prosta - im więcej nasze firmy będą inwestować w nowe technologie, tym nasza gospodarka będzie bardziej konkurencyjna – podkreśla Małgorzata Jarosińska-Jedynak, minister funduszy i polityki regionalnej.

Od 4 czerwca firmy z sektora MŚP będą mogły składać wnioski w konkursie „100 najlepszych projektów na zwiększenie poziomu cyfryzacji w firmie”.

Warunkiem przystąpienia do programu jest przedstawienie innowacyjnego projektu dotyczącego cyfryzacji firmy. Powinien on wpisywać się w co najmniej jeden z obszarów:

  • automatyzacja procesów w firmie,
  • praca zdalna,
  • wykorzystywanie rozwiązań chmurowych,
  • wykorzystanie sztucznej inteligencji, cyberbezpieczeństwo,
  • e-commerce,
  • obsługa klienta przez Internet,
  • zarządzanie zasobami firmy z wykorzystaniem rozwiązań informatycznych,
  • analityka biznesowa (w tym wykorzystanie dużych zbiorów danych/big data),
  • marketing internetowy,
  • wykorzystanie technologii mobilnych.

Zgłoszenia mogą być przesyłane przez firmy, których projekty zostały zrealizowane lub rozpoczęte nie wcześniej niż 3 miesiące przed złożeniem wniosku albo są planowane do wdrożenia maksymalnie 6 miesięcy od dnia aplikacji.

Laureatów poznamy we wrześniu. Każdy ze zwycięzców otrzyma nagrodę  w wysokości 20 tysięcy złotych, ufundowaną z pieniędzy programu Inteligentny Rozwój.

Więcej informacji o konkursie na stronie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

{"register":{"columns":[]}}