W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Uczniowie zaprogramowani na przyszłość

23.09.2019

4,5 tysiąca uczniów, 280 nauczycieli, 40 szkół i ponad 2 miliony złotych to liczby projektu „Zaprogramuj przyszłość” realizowanego przez Politechnikę Łódzką i Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog dzięki dofinansowaniu z Funduszy Europejskich.

Lekcja zorganizowana w ramach projektu „Zaprogramuj przyszłość” w jednej z łódzkich szkół podstawowych. Na zdjęciu grupa dzieci uczestniczących w lekcji oraz wiceminister Waldemar Buda i zaproszenie goście.

Według szacunków World Economic Forum 65% dzieci, które teraz są w wieku szkolnym, w przyszłości będzie pracować w zawodach związanych z technologią, cyfryzacją lub sztuczną inteligencją. To właśnie dla najmłodszych szkoły przygotowują nowoczesną ofertę edukacyjną.

Z projektu „Zaprogramuj przyszłość” skorzystają uczniowie z ponad 40 łódzkich szkół podstawowych, którzy wezmą udział w zajęciach programowania, a także ich nauczyciele, którzy otrzymają wsparcie metodyczne. Dzięki lekcjom uczniowie z klas I-III będą mieli szansę rozwinąć kreatywne myślenie i umiejętności analityczne. Projekt otrzymał dofinansowanie z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. W podpisaniu umowy na jego realizację i w lekcji pokazowej uczestniczyli wiceminister Waldemar Buda oraz Wojciech Szajnar, dyrektor Centrum Projektów Polska Cyfrowa.

– Rewolucja cyfrowa to fakt, dlatego jestem przekonany, że „Zaprogramuj przyszłość” to odpowiedź na potrzeby współczesnej edukacji, która ma za zadanie wskazywać uczniom drogę świadomego wyboru zawodu, z którym będą chcieli związać się w przyszłości – mówił podczas wydarzenia wiceminister Waldemar Buda.

{"register":{"columns":[]}}