W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

VI posiedzenie Komitetu Monitorującego FERS

13.09.2023

Zatwierdzenie kryteriów wyboru projektów dla 5 konkursów i 12 naborów niekonkurencyjnych – to temat przewodni VI posiedzenia Komitetu Monitorującego program Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027.

VI Posiedzenie Komitetu Monitorującego Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego -wiceminister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak, dyr. Piotr Krasuski i Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl siedzą na prezydium za stołem

W dniach 12-13 września 2023 r. w Rzeszowie odbyło się VI posiedzenie Komitetu Monitorującego program Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego, któremu przewodniczyła wiceminister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak. W posiedzeniu Komitetu gościnnie wziął udział Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl.

Podczas posiedzenia podjęto decyzje dotyczące realizacji kolejnych 17 naborów w ramach programu FERS. Omówione zostały między innymi założenia projektu niekonkurencyjnego Ministerstwa Edukacji i Nauki w Działaniu 01.05 FERS na wsparcie polskich uczelni w procesie pozyskiwania akredytacji, reakredytacji i certyfikatów jakości kształcenia, a także założenia dwóch projektów Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej dotyczących usprawnienia uznawalności wykształcenia oraz wypracowania strategii umiędzynarodowienia polskiego szkolnictwa wyższego i nauki.

Zatwierdzono także kryteria dla pierwszego konkursu w Działaniu 03.01 FERS Dostępność i usługi dla osób z niepełnosprawnościami ukierunkowanego na poprawę dostępności uczelni dla osób z niepełnosprawnościami. Stanowi to kontynuację konkursów PO WER „Uczelnia dostępna”.

Rekomendowano także realizację dwóch projektów niekonkurencyjnych, zgłoszonych przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa, dotyczących działań na rzecz poprawy dostępności cyfrowej.

Jedno działanie to projekt szkoleniowy, mający na celu zwiększenie liczby specjalistów ds. dostępności cyfrowej w Polsce.

Drugi projekt ma natomiast na celu utworzenie sieci dostępności cyfrowej, składającej się z ekspertów w tej dziedzinie, która ma stanowić forum wymiany doświadczeń i dobrych praktyk w tym obszarze. Prace sieci będą zmierzały m.in. do wypracowania zaleceń i rekomendacji w zakresie wdrażania dostępności cyfrowej w Polsce.

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}