W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wyniki naboru do Parterskiej Inicjatywy Miast 2024-2026

18.03.2024

Z 49 nadesłanych aplikacji wybraliśmy 29 uczestników - miast, stowarzyszeń i jednostek organizacyjnych gmin z całej Polski. W ciągu 2 lat będziemy wspólnie wypracowywać rozwiązania dla wyzwań, jakie stoją przed miastami. Chodzi o większą dostępność mieszkań, oszczędność energetyczną, a także wsparcie planowania przestrzennego i racjonalnego wykorzystania dostępnych zasobów.

nabór pim3

Komisja, w skład której weszli przedstawiciele Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej i eksperci Banku Światowego (partner strategiczny projektu), zakończyła ocenę nadesłanych zgłoszeń do PIM 2024-2026.

Do udziału w nowej edycji PIM zgłosiło się łącznie 49 miast, stowarzyszeń, spółek miejskich i jednostek organizacyjnych gminy. Ostatecznie do udziału w projekcie zakwalifikowało się 29 podmiotów:  10 z nich  będzie uczestniczyć w pracach sieci Miasto Efektywne Energetycznie, 10 w sieci Miasto Kompaktowe oraz 9 w sieci Miasto Dostępnych Mieszkań.

Wybrane projekty wyróżniały się przede wszystkim dużym zaangażowaniem i gotowością do działań na rzecz lokalnej społeczności. Zawierały także jasno określone potrzeby w kontekście całościowej zintegrowanej polityki rozwoju miasta i pomysły na wykorzystanie efektów pracy w projekcie.

Lista miast zakwalifikowanych do udziału w projekcie PIM3 2024-2026

Sieć Miasto Efektywne Energetycznie:

  1. Hrubieszów
  2. Konin
  3. Nasielsk
  4. Porozumienie Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego
  5. Rejowiec Fabryczny
  6. Rumia
  7. Rybnik
  8. Siemianowice Śląskie
  9. Sopot
  10. Stowarzyszenie Metropolia Warszawa

 

Sieć Miasto Kompaktowe:

  1. Dąbrowa Górnicza
  2. Gdynia
  3. Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia
  4. Leszno
  5. Łomianki
  6. Płock
  7. Stowarzyszenie Metropolia Krakowska
  8. Włocławek
  9. Zduńska Wola
  10. Zielona Góra

Sieć Miasto Dostępnych Mieszkań

  1. Bydgoszcz
  2. Cieszyn
  3. Jelenia Góra
  4. Kamienna Góra
  5. Olsztyn
  6. Serock
  7. Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa w Rumii
  8. Stargard
  9. Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Bielsku-Białej (wraz z TBS Bielsko-Biała)

W  sieci transferu rozwiązań, Miasto Dostępnych Mieszkań, rolę lidera będzie pełnić miasto Żory. Miasta będą mogły skorzystać z doświadczeń Żor w kształtowania kompleksowej polityki mieszkaniowej gminy oraz rozwiązań w zakresie finansowania inwestycji mieszkaniowych.

 

Jednocześnie informujemy, że stworzono listę rezerwową dla każdej z sieci tematycznych. W przypadku rezygnacji miast wybranych w naborze, dana sieć tematyczna może zostać uzupełniona nowymi uczestnikami z listy rezerwowej.

 

Lista rezerwowa miast w projekcie PIM 2024-2026

Sieć Miasto Efektywne Energetycznie:

  1. Rzeszów
  2. Białostocki Obszar Funkcjonalny
  3. Łosice
  4. Połaniec
  5. Jastrzębie-Zdrój

Sieć Miasto Kompaktowe:

  1. Mińsk Mazowiecki
  2. Sokółka

Sieć Miasto Dostępnych Mieszkań

  1. Gdańsk
  2. Świdwin
  3. Grudziądz

 

Gratulujemy miastom, które zakwalifikowały się i liczymy na owocną współpracę! O szczegółach dotyczących rozpoczęcia projektu poinformujemy wybrane miasta wkrótce drogą mailową.

Materiały

Lista miast zakwalifikowanych do projektu PIM 2024-2026
Lista​_miast​_zakwalifikowanych​_do​_PIM3.pdf 0.12MB
{"register":{"columns":[]}}