W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Anna Ronikier - Dolańska prelegentką trzeciej konferencji z cyklu „Rola lasów i leśnictwa w ochronie różnorodności biologicznej”

11.12.2024

Anna Ronikier-Dolańska, Zastępca Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska wzięła udział w trzeciej konferencji z cyklu „Rola lasów i leśnictwa w ochronie różnorodności biologicznej”. Wydarzenie odbyło się 10 grudnia, a jego tematem przewodnim była „Gospodarka w lasach przyrodniczo cennych”.

Anna Ronikier-Dolańska, Zastępca Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska wzięła udział w trzeciej konferencji z cyklu „Rola lasów i leśnictwa w ochronie różnorodności biologicznej”.

Podczas konferencji Anna Ronikier-Dolańska wygłosiła referat pt.: „Rola rezerwatów przyrody w ochronie obszarów przyrodniczo cennych", w którym szeroko omówiła problematykę rezerwatów w Polsce.

Przedstawiła szczegółowo proces wyznaczania nowych rezerwatów w 2024 r. w ramach inicjatywy „100 rezerwatów na 100-lecie Lasów Państwowych”. Następnie, w oparciu o przykłady proponowanych rozwiązań, omówiła „Nową strategię leśną UE 2030”.

W swoim wystąpieniu Zastępca GDOŚ przedstawiła również temat starolasów, które będą wyznaczane poza istniejącymi rezerwatami przyrody. Referat zakończyła prezentacją działań planowanych w tym obszarze w latach 2025-2026.

Konferencja pt. „Rola lasów i leśnictwa w ochronie różnorodności biologicznej” odbyła się w Leśnym Ośrodku Edukacyjnym im. red. Andrzeja Zalewskiego w Jedlni-Letnisku Nadleśnictwa Radom. Spotkanie zgromadziło m.in. szerokie grono naukowców, przedstawicieli organów administracji publicznej, ekspertów i przyrodników.

 

Organizatorzy konferencji

  • Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Radomiu.
  • Filia Uniwersytetu Łódzkiego w Tomaszowie Mazowieckim.

Cel konferencji

Podsumowanie aktualnego stanu prawnego oraz naukowych i gospodarczych przesłanek do wyznaczania obszarów przyrodniczo cennych oraz sposobów ich ochrony lub prowadzenia gospodarki leśnej.

 

 

{"register":{"columns":[]}}