W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Ogólnopolska narada wszystkich dyrekcji ochrony środowiska już za nami

16.12.2024

Kierownictwo Generalnej Dyrektor Ochrony Środowiska, dyrektorzy regionalnych dyrekcji ochrony środowiska oraz regionalni konserwatorzy przyrody spotkali się w Lublinie na wspólnej naradzie ogólnopolskiej.

Ogólnopolska narada wszystkich dyrekcji ochrony środowiska

W dniach 11-13 grudnia br. odbyła się ogólnopolska narada przedstawicieli dyrekcji ochrony środowiska poziomu centralnego i regionalnego. Spotkanie uroczyście otworzył Piotr Otawski, Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska. Uczestników spotkania powitała również Beata Sielewicz, Regionalna Dyrektor Ochrony Środowiska w Lublinie.

Narady GDOŚ z rdoś są spotkaniami cyklicznymi. Ich głównym celem jest wypracowanie jednolitej linii orzeczniczej i wspólnych stanowisk oraz wymiana doświadczeń.

Główne tematy narady

  • propozycje legislacyjne w zakresie systemu ooś,
  • decyzje derogacyjne,
  • projekty wspólne dotyczące planowania i ochrony czynnej w ramach FENIX,
  • analiza orzecznictwa administracyjnego,
  • podsumowanie działania pn. „Dofinansowanie Ośrodków Rehabilitacji i Azyli”,
  • rekomendacje przy prowadzeniu postępowań administracyjnych w sprawie zezwoleń na odstępstwa od zakazów w stosunku do bobra europejskiego,
  • wyznaczanie rezerwatów przyrody,
  • nałożenie decyzji szkodowej w następstwie pozyskania drewna w obrębie siedlisk leśnych i naskalnych na terenie Nadleśnictwa Złoty Potok, w granicach obszaru Natura 2000 Ostoja Złotopotocka PLH240020,
  • praktyka współpracy z mediami.

Wizyta techniczna

W trzecim dniu narady odbyło się spotkanie robocze w Urzędzie Miasta Lublina, które uroczycie otworzył sam Prezydent Lublina - Krzysztof Żuk.

Podczas spotkania w magistracie, uczestnicy mieli okazję wysłuchać prezentacji pt. „Problemy postępowania ze zwierzętami gatunków egzotycznych, gatunków CITES, gatunków niebezpiecznych i inwazyjnych – doświadczenia Miasta Lublin i Fundacji EPICRATES”.

 

Projekt finansowany ze środków NFOŚiGW w ramach realizacji przez GDOŚ umowy z dnia 22 grudnia 2022 r. nr 3443/2022/Wn50/NE-PO/D dotyczącej zadania pn. „Wsparcie Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w realizacji zobowiązań w zakresie ocen oddziaływania na środowisko i obszary Natura 2000".

Zdjęcia (6)