W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Piotr Otawski, Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska – panelistą podczas II Kongresu Energetyki Rozproszonej

28.10.2024

28 października br. Piotr Otawski, Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska, wziął udział w II Kongresie Energetyki Rozproszonej. Wydarzenie zgromadziło środowiska: gospodarcze, naukowe, organizacji pozarządowych oraz administracji centralnej i samorządowej.

Piotr Otawski, Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska, wziął udział w II Kongresie Energetyki Rozproszonej. Piotr Otawski jest drugi od lewej na zdjęciu.

Problemy i wyzwania kluczowe dla przyszłości polskiej transformacji energetycznej, w tym rozwój energetyki rozproszonej, tempo procesu oraz towarzyszące temu zmiany klimatu to tematy wiodące II Kongresu Energetyki Rozproszonej.

W ramach pierwszej sesji plenarnej: Energetyka rozproszona w polskiej transformacji energetycznej, przedstawiciele rządu omówili:

  • założenia polityki energetycznej Polski zawarte w dokumentach strategicznych i programowych,
  • kształt polskiej polityki energetycznej,
  • plany i decyzje rządu w zakresie transformacji.

Następnie, także podczas tej sesji, w panelu II pn.: Uwarunkowania i możliwości realizacji polityki energetycznej Polski – dyskusja przedstawicieli interesariuszy transformacji, stanowisko zaprezentował Piotr Otawski, Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska.

 

Kongres odbywa się w dniach 28-30 października. Wydarzenie jest realizowane w ramach projektu „Obserwatorium Transformacji Energetycznej jako instrument wspierania społeczno-gospodarczego rozwoju Polski (OTE)” współfinansowanego ze środków Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (Program GOSPOSTRATEG).

Za wysoki poziom debaty i dobór problematyki w trakcie spotkań odpowiada Rada Programowa Kongresu, w skład której wchodzą eksperci ze świata biznesu, nauki i administracji.  

Jednym z celów Kongresu  jest wzmocnienie współpracy pomiędzy głównymi jej interesariuszami. 

Patronami Honorowymi wydarzenia są m.in.: Ministerstwo Finansów, Minister Nauki, Ministerstwo Przemysłu, Ministerstwo Rozwoju i Technologii.

Organizatorem cyklu jest Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie, która aktywnie uczestniczy w budowaniu społeczeństwa opartego na wiedzy oraz w tworzeniu innowacyjnych technologii.

{"register":{"columns":[]}}