Za nami warsztaty orzecznicze RDOŚ i GDOŚ
19.09.2024
W dniach 18-19 września w Warszawie, z inicjatywy Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, odbyły się warsztaty orzecznicze. Tematem wydarzenia były między innymi decyzje o środowiskowych uwarunkowaniach.
Joanna Zarzecka, Dyrektor Departamentu Ocen Oddziaływania na Środowisko oraz Joanna Sztyber, Radca w Wydziale I Decyzji o Środowiskowych Uwarunkowaniach Departamentu Ocen Oddziaływania na Środowisko Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska uroczyście otworzyły wspólne warsztaty orzecznicze.
Podczas spotkania dominowały zagadnienia problemowe, które dotyczyły wydawania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach i przeprowadzania oceny oddziaływania na środowisko.
Uczestnikami warsztatów byli pracownicy regionalnych dyrekcji ochrony środowiska i Departamentu Ocen Oddziaływania na Środowisko Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska.
Prelegentami podczas wydarzenia byli nasi eksperci:
- Marcin Kołodyński, naczelnik I Wydziału Decyzji o Środowiskowych Uwarunkowaniach w Departamencie Ocen Oddziaływania na Środowisko,
- Ewa Urbaniak, naczelnik III Wydziału Decyzji o Środowiskowych Uwarunkowaniach w Departamencie Ocen Oddziaływania na Środowisko,
- Katarzyna Bińkowska, naczelnik II Wydziału Decyzji o Środowiskowych Uwarunkowaniach w Departamencie Ocen Oddziaływania na Środowisko,
- Joanna Sztyber, radca w Wydziale I Decyzji o Środowiskowych Uwarunkowaniach Departamentu Ocen Oddziaływania na Środowisko,
- Diana Kucharczuk-Żuber, radca w Wydziale Prawno – Systemowym Departamentu Ocen Oddziaływania na Środowisko,
- Maciej Kwiatkowski, główny specjalista w II Wydziale Decyzji o Środowiskowych Uwarunkowaniach Departamentu Ocen Oddziaływania na Środowisko.
Cel wydarzenia
Warsztaty orzecznicze RDOŚ i GDOŚ stanowią platformę do wymiany wiedzy i doświadczeń, które są związane z bieżącą praktyką urzędów.
Wizyta studyjna
W drugim dniu, warsztatom towarzyszyła merytoryczna wizyta studyjna. Miejscem wizyty była Biogazownia Wicie w gminie Kocierz Południowy. Biogazownia specjalizuje się w skojarzonej produkcji ciepła i energii elektrycznej z biogazu w Polsce.
Umowa z NFOŚiGW
Warsztaty sfinansowano ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach umowy z dnia 22.12.2022 r. nr 3443/2022/Wn50/NE-PO/D na realizację zadania pn. „Wsparcie Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w realizacji zobowiązań w zakresie ocen oddziaływania na środowisko i obszary Natura 2000”.