W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Inauguracja kursu na inspektora IOŚ

27.05.2024

Dzisiaj 27 maja 2024 r. rozpoczynamy piątą edycję kursu na inspektora Inspekcji Ochrony Środowiska. W kursie uczestniczą pracownicy Inspekcji Ochrony Środowiska zatrudnieni w Głównym Inspektoracie Ochrony Środowiska oraz w wojewódzkich inspektoratach ochrony środowiska, którzy spełniają wymagania zawarte w ustawie o Inspekcji Ochrony Środowiska.

Inauguracja_kursu_na_Inspektora_IOŚ

W tegorocznej edycji weźmie udział niemal 80 pracowników Inspekcji Ochrony Środowiska.

Kurs na inspektora IOŚ będzie trwał pół roku. W tym czasie kursanci będą uczestniczyć w zajęciach teoretycznych i praktycznych pod okiem najlepszych specjalistów. Zakres kursu obejmuje 14 modułów tematycznych zgodnych z Rozporządzeniem Ministra Klimatu z dnia 16 grudnia 2019 r. w sprawie przeprowadzenia kursu przygotowującego do wykonywania pracy na stanowisku inspektora Inspekcji Ochrony Środowiska oraz warunków zdania egzaminu końcowego.

Wykłady i ćwiczenia będą prowadzone zarówno w formie zdalnej, jak i stacjonarnej w Warszawie. Na zajęciach omawiane będą m.in. tematy takie jak: zasady prowadzenia kontroli oraz działań pokontrolnych, zwalczanie przestępczości środowiskowej, poszerzanie i usystematyzowanie wiedzy z zakresu ochrony środowiska.

Planowany termin zakończenia kursu to 28 listopada 2024 r.

Egzamin końcowy piątej edycji kursu na inspektora IOŚ zgodnie z planem odbędzie się jeszcze w tym roku.

Każdy kto uzyska pozytywny wynik na egzaminie końcowym zostaje pełnoprawnym inspektorem Inspekcji Ochrony Środowiska i od tej pory może realnie wpływać na stan środowiska tj. samodzielnie przeprowadzać kontrole, w przypadku podejrzenia popełnienia przestępstwa przeciwko środowisku wykonywać wszystkie czynności przewidziane w ustawie o Inspekcji Ochrony Środowiska, bezpośrednio wpływać na jakość i stan środowiska czy też nakładać grzywny w formie mandatu karnego lub pouczenia.

{"register":{"columns":[]}}