W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Kampania „Poznajmy Środowisko” trwa!

09.02.2023

W pracowni Centralnego Laboratorium Badawczego GIOŚ w Kaliszu odbyła się wizyta uczniów ze szkoły podstawowej w Wielkopolsce. W ramach kampanii promocyjno-edukacyjnej „Poznajmy Środowisko” specjaliści CLB GIOŚ zaprezentowali nowoczesny sprzęt laboratoryjny i przedstawili stosowane metody badawcze. Celem kampanii jest popularyzacja ochrony środowiska oraz szerzenie poczucia odpowiedzialności za stan naszej planety.

DCIM/100MEDIA/DJI_0002.jpg

Laboratorium otwiera swoje drzwi dla najmłodszych!

Centralne Laboratorium Badawcze GIOŚ powitało w swoich progach uczniów szkoły podstawowej w Gostyczynie. Na ich oczach zaprezentowano wiele zaskakujących doświadczeń oraz objaśniono metodykę badań wód powierzchniowych. Dzieci miały okazję samodzielnie dokonać pomiaru pH popularnego napoju gazowanego.

Duże poruszenie wywołało doświadczenie rozkładu nadtlenku wodoru, które potocznie nazywane jest „pastą do zębów dla słonia”. Trzeba przyznać, że efekt wspomnianego doświadczenia rzeczywiście przypomina pastę do zębów dla zwierzęcia sporych rozmiarów. Nie zabrakło też atrakcji dla dzieci ze smykałką detektywa. Dla nich CLB zaprezentowało pokaz lotów dronem, który jest wykorzystywany do tropienia i wykrywania przestępstw środowiskowych.

Edukacja młodego pokolenia to podstawa

Kluczowym walorem kampanii „Poznajmy Środowisko” jest forma komunikacji z dziećmi w której nie ma nudy! Spotkania w oddziałach Centralnego Laboratorium Badawczego są interaktywne, skłaniają do myślenia i odkrywania otaczającego świata.

Kampania edukacyjna GIOŚ jest tak wyjątkowa, ponieważ pokazuje pomieszczenia laboratoryjne, które z zasady są niedostępne dla osób z zewnątrz. Dzieci mogą bez skępowania brać udział w doświadczeniach chemicznych i przeprowadzać własne badania pod kontrolą wysokiej klasy specjalistów. Dzięki spotkaniom i dyskusjom adepci ochrony środowiska przekonują się, że Inspekcja Ochrony Środowiska to przyjazne miejsce w którym można dowiedzieć się wiele ciekawych rzeczy np. o stanie gleby, wody czy powietrza.

{"register":{"columns":[]}}