W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Najlepsze praktyki w nadzorze nad transgranicznym przemieszczaniem odpadów. Międzynarodowe spotkanie w Warszawie

- Wymiana międzynarodowych doświadczeń pozwala wzmocnić i usprawnić działania w zakresie ochrony środowiska. Międzynarodowa współpraca to klucz do skutecznej walki o dobro naszej planety – podkreśliła Joanna Piekutowska, Główny Inspektor Ochrony Środowiska, otwierając warszawskie spotkanie w ramach projektu Krajowych Punktów Kontaktowych, realizowanego w ramach grupy IMPEL Waste & TFS.

56 członków IMPEL z 38 krajów

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Główny Inspektorat Ochrony Środowiska we współpracy z Europejską Siecią Wdrażania i Egzekwowania Prawa Ochrony Środowiska.

Konferencje odbywają się dwa razy do roku i mają na celu wymianę wiedzy i doświadczeń dotyczących najlepszych praktyk w zakresie nadzoru nad transgranicznym przemieszczaniem odpadów, a także wzmocnienie współpracy pomiędzy właściwymi organami.

Spotkaniom towarzyszą posiedzenia Komitetu Sterującego IMPEL Waste & TFS, który ma za zadanie wyznaczanie kierunków dalszych działań grupy.

W ramach IMPEL zrzeszonych jest obecnie 56 członków z 38 krajów. Główny Inspektorat Ochrony Środowiska regularnie uczestniczy w spotkaniach w ramach sieci i jednocześnie aktywnie działa na forum struktur ENPE, EUFJE oraz EnviCrimNet. 

Dzięki temu przedstawiciele Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska stale przyczyniają się do umacniania IMPEL oraz budowania międzynarodowej współpracy na rzecz skutecznego egzekwowania prawa ochrony środowiska w Europie.

{"register":{"columns":[]}}