W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Delegacja IŁ na konferencji ICCC 2024 w Katarze

26.11.2024

W dniach 4-6 listopada 2024 r. w Katarze, z udziałem przedstawicieli Instytutu Łączności - PIB, odbyła się konferencja International Common Criteria Conference 2024 (ICCC’24). To wiodące forum społeczności profesjonalistów zajmujących się międzynarodowym standardem cyberbezpieczeństwa - Common Criteria (CC).

Delegacja IŁ na konferencji ICCC 2024 w Katarze

ICCC to konferencja techniczna wysokiego szczebla, forum dyskusji na temat polityki i stosowania Common Criteria oraz okazja do profesjonalnego nawiązania kontaktów dla osób odpowiedzialnych za specyfikacje, rozwój, ocenę, certyfikację i zatwierdzanie w odniesieniu do bezpieczeństwa IT produktów i systemów.

W programie konferencji wzięli udział eksperci rządowi i branżowi z całej międzynarodowej społeczności Common Criteria. Znaczący udział w konferencji, jak co roku, mieli pracownicy Instytutu Łączności.

Dr inż. Piotr Krawiec w swojej prezentacji  "Methodology for Vulnerability Assessment in 5G Networks – the RAN Module Case Study” przedstawił wyniki ewaluacji modułu O-DU systemu Open RAN  oraz omówił nowatorskie podejście do ewaluacji cyberbezpieczeństwa z wykorzystaniem połączenia metodyki testów penetracyjnych stosowanej w odniesieniu do urządzeń sieciowych oraz normy EN 17640 „Metodologia oceny cyberbezpieczeństwa w ustalonym czasie”.

Dr inż. Piotr Wiśniewski w prezentacji  „Trucks On and Offs the Track: On Evaluation of Motion Sensors” omówił zagadnienia związane z atakiem typu „replay” na komunikację między elementami tachografu cyfrowego w kontekście obowiązujących regulacji unijnych i specyfikacji technicznych.

Z kolei, w panelu dyskusyjnym poświęconym aktualnym zmianom w normach ISO/IEC 15408 i ISO/IEC 18045 (odpowiednio, Common Criteria i Common Evaluation Methodology) dr inż. Elzbieta Andrukiewicz wystąpiła w nagranym wcześniej materiale video dotyczącym zmian w normie ISO/IEC 15408-1 (dr Andrukiewicz jest edytorem tej normy).

{"register":{"columns":[]}}