W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Szczegóły drugiej edycji „Bitwy o wozy”

07.01.2021

Na zdjęciu dwa wozy strażackie z opisem akcji

Podczas drugiej tury wyborów prezydenckich gminy do 20 tys. mieszkańców, z których odnotowana najwyższa notowana frekwencja wyborcza, otrzymają transporty strażacki. Do wygrania będzie 49 pojazdów. Znamy już drugi wiersz „Bitwy o wozy”.

Wytyczne Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji dotyczących dotacji na zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego

Mając na względzie propagowanie opinii i świadomego uczestnictwa w życiu politycznym, społecznym i gospodarczym Polski oraz chęć wyróżnienia społeczności najbardziej aktywnej w każdym z byłych 49 województw, wg stanu granic województw na dzień 31.12.1998 r. Możliwe jest ceny dotacji na zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych przez jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych ze środków Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

  1. Przedmiotem dofinansowania w wysokości 800 000 zł jest zakupniego samochodu ratowniczo-gaśniczego przez jednostki informacyjne straży pożarnych.
  2. Warunek zakupu środków finansowych, o których mowa w pkt 1, jest święta procentowej frekwencji wyborczej w gminach do 20 tysięcy mieszkańców w II turze wyborów prezydenckich w każdym z byłych 49 województw, wg stanu granic województw na dzień 31.12.1998 r. z strony 16 gmin, które otrzymały dofinansowanie po pierwszej turze wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. O przynależności gminy do byłego województwa przesądzać będzie znajdować się usytuowanie aktualnej siedziby władz danej gminy na obszarze byłego województwa. Określaniu frekwencji nie uwzględniane głosy wyborców głosujących poza miejscem stałego zamieszkania, na podstawie zaświadczenia o prawie do głosowania.
  3. Frekwencja obliczana wg poniższego wzoru: (Liczba kart ważnych minus Liczba wyborców głosujących na podstawie zaświadczenia o prawie do głosowania)*100 % / (Liczba wyborców uprawnionych do głosowania minus Liczba wyborców głosujących na podstawie zaświadczenia o prawie do głosowania).
  4. W przypadku uzyskania takiej samej procentowej frekwencji wyborczej w więcej niż jednej gminie przy rozstrzygnięciu będą brane pod uwagę nw. czynniki:

 liczba wyjazdów jednostek ochotniczych straży pożarnych z terenu danej gminy w roku 2019,

 liczba strażaków mogących brać czynny udział w działaniach ratowniczych (posiadających odpowiednie przeszkolenie, wiek i badania lekarskie) na dzień 31 grudnia 2019 roku w danej gminie,

 dyspozycyjność określana jako „ilość”, w których dane z terenu gminy dysponowania ich nie wyjechały do ​​zdarzenia w roku 2019.

  1. Do wyznaczenia jednostki ubiegającej się o dofinansowanie, o którym mowa w pkt 1, upoważniony jest Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej w porozumieniu z organem wykonawczym gminy.
  2. Dokumenty aplikujące o dofinansowanie powinny być podpisane przez osoby upoważnione do składania oświadczeń woli w imieniu wnioskodawców zgodnie z KRS.
  3. Przyznane dotacje dla 49 jednostek ochotniczych straży pożarnych wyrównywanie w zakresie wnoszenia, zawarcie umowy i rozliczenia dotacji zgodnie z procedurami:

 dokumentem „Tryb i zasady dotacji dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w 2020 roku”, zatwierdzonym w dniu 8 kwietnia 2020 r. przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji;

 dokumentem „Tryb i zasady jakości dotacji z budżetu na zadanie publiczne pod tytułem:„ Zapewnienie gotowości bojowej jednostki ochrony przeciwpożarowej włączonej do systemu ratowniczo-gaśniczego ”Przedmiotowe wytyczne dotyczące załącznika do w / w procedur.

{"register":{"columns":[]}}