W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Nagroda KRRiT w Konkursie dla Telewizji Lokalnych „To Nas Dotyczy"

Konkurs Telewizji Lokalnych „To Nas Dotyczy”, organizowany jest przez Polską Izbę Komunikacji Elektronicznej. Jego celem jest min. ułatwianie współpracy oraz wymiana audycji telewizyjnych pomiędzy Telewizjami Lokalnymi, działającymi w sieciach operatorów - członków Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej.

Od 2015 r., w Konkursie Telewizji Lokalnych, KRRiT jest fundatorem nagrody „Kryształowego Ekranu” w kategorii „Moja Mała Ojczyzna” dla nadawców lokalnych telewizji kablowych, których programy poruszają tematy ważne dla miejscowych społeczności oraz promują dany region.

Jury Konkursu oceniając nadesłane materiały konkursowe kieruje się doborem tematu, wartością przekazu w swojej kategorii, realizacją oraz ogólnym wrażeniem.

w kategorii „Moja Mała Ojczyzna”  przyznawana jest przez KRRiT od 2015 roku. Celem konkursu jest promowanie telewizji lokalnej, jako równoprawnego uczestnika rynku medialnego, o rosnącym znaczeniu. Konkurs ma także ułatwiać współpracę oraz wymianę audycji telewizyjnych pomiędzy Telewizjami Lokalnymi działającymi w sieciach operatorów będących członkami Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej. Jury Konkursu oceniając nadesłane materiały konkursowe kieruje się doborem tematu, wartością przekazu w swojej kategorii, realizacją i wrażeniem ogólnym.

W 2023 r. I miejsce zdobyła Nowa Telewizja ze Słupska za film Tomasza Częścika "Tajemnice Pomorza". II nagrodę otrzymała Telewizja Proart z Ostrowia Wielkopolskiego za film Hanny Olejnik "Zapis Jarocina". III nagrodę zdobyła Telewizja ASTRA z Piły za film Agnieszki Kledzik "Naturalnie w lesie. Grób księżniczki".

W 2022 r. I nagrodę otrzymała Telewizja Proart z Ostrowia Wielkopolskiego, za film Hanny Olejnik " Ostrowski czas Komedy". II miejsce zdobyła Telewizja WTK z Poznania za film "Serce dzwonu znikneło spod Fary" w reżyserii Krzysztofa Czuby. III nagrodę otrzymała Telewizja ASTRA z Piły za film Pauliny Michałek -Komorowskiej "Wielkopolska, wielka historia, wielka przygoda".

W 2020 r. I nagrodę otrzymała „Twoja Telewizja Morska” z Wejherowa, za audycję Złe duchy opanowały gminę Linia. II miejscem uhonorowana została „Telewizja Toya” z Łodzi, za audycję Zgierski wehikuł czasu. Ten sam nadawca otrzymał również III nagrodę za program o koronawirusie.

W 2019 r. I miejsce zajęła Telewizji Obiektyw  w Krośnie za film Bogdana Miszczaka „Łukasiewicz-nafciarz i romantyk”. II nagroda została przyznana Telewizji ASTA w Pile za film Pawła Różyckiego „Powstanie Wielkopolskie. Bitwa o Chodzież”. Trzecią nagrodę zdobyła Telewizja TOYA w Łodzi za film Marka Machwitza „Siudmak na kaflach”.

W 2018 roku I nagrodą KRRiT uhonorowała Telewizję Toya z Łodzi za audycję Ewy Tyszko „Na Ziemi Obiecanej”. II miejsce zajęła Telewizja Obiektyw z Krosna za film „Jako w niebie, tak i w Komańczy” w reżyserii Bogdana Miszczaka. III miejsce zostało przyznane Wielkopolskiej Telewizji Kablowej w Poznaniu za reportaż Krzysztofa Czuby „Soplicowo”.

W 2017 r. I miejsce zajęła Telewizja Obiektyw w Krośnie za fabularyzowany dokument Bogdana Miszczaka „Akcja Pensjonat”. Drugą nagrodę KRRiT przyznała II miejsce Telewizji Toya w Łodziza film Justyny Kowalewskiej „Zaginione taśmy Kiksa”. III zajęła Telewizja Asta w Pile za film Piotra Gadzinowskiego „W Wielkopolsce zaczęła się Polska. Rok 1000”.

W 2016 r. I nagrodę zdobyła Telewizja Obiektyw w Krośnie za film Bogdana Miszczaka pt. „Czas Leśnych Kurierów”. II miejsce zajęła Telewizja Toya w Łodzi za program Elżbiety Grzeszczuk-Chętko pt. „Szukając korzeni”. III miejsce zostało przyznane Telewizji Asta w Pile za produkcję historyczną Piotra Gadzinowskiego i Tomasza Janczara „W Wielkopolsce zaczęła się Polska".

W 2015 r. KRRiT uhonorowała I nagrodą Telewizję Horyzont w Słubicach za film dokumentalny pt. „Most” autorstwa Mariusza Konopki. II miejsce zajęła Telewizja Polska Oddział w Katowicach za cykliczny program Izoldy Czmok-Nowak pt. „Dej pozór”. III miejsce zostało przyznane Telewizji Obiektyw z Krosna za film dokumentalny Bogdana Miszczaka i Piotra Trznadla „Rzeczpospolita Iwonicka - warto wiedzieć, trzeba zobaczyć".

{"register":{"columns":[]}}