Przegląd Międzynarodowy
-
Przegląd Międzynarodowy nr 3/2022W trzecim numerze tegorocznego Przeglądu Międzynarodowego można przeczytać m. in. o oficjalnym rozpoczęciu projektu European Newsroom, odrzuceniu przez Sąd Najwyższy Zjednoczonego Królestwa apelacji Russia Today w sprawie uchybień związanych z obowiązkiem zachowania należytej bezstronności, wytycznych Ofcomu dotyczących kwot utworów europejskich w usługach na żądanie w Wielkiej Brytanii oraz przyjęciu przez belgijskiego regulatora CSA Kodeksu postępowania w sprawie reklam seksistowskich, hiperseksualnych i opartych na stereotypach płciowych.
-
Przegląd Międzynarodowy nr 2/2022W drugim numerze tegorocznego Przeglądu Międzynarodowego można przeczytać m. in. o europejskiej strategii na rzecz lepszego internetu dla dzieci, o porozumieniu politycznym zawartym między Radą UE a Parlamentem Europejskim w sprawie „Drogi ku cyfrowej dekadzie”, postępowaniu brytyjskiego regulatora Ofcom w sprawie RT, rewolucji streamingowej powiększającej telewizyjną lukę pokoleniową w Wielkiej Brytanii, a także o zmianach regulacyjnych we Francji w kwestii zniesienia obowiązkowego abonamentu RTV i zastąpienie go rekompensatą z budżetu państwa.
-
Przegląd Międzynarodowy nr 1/2022W pierwszym numerze tegorocznego Przeglądu Międzynarodowego można przeczytać m. in. o raportach Rady Europy dotyczących przejrzystości struktury właścicielskiej firm mediowych oraz fuzjach i przejęciach na rynku, o zmianach regulacyjnych we Francji, o brytyjskich raporcie dotyczącym pluralizmu w mediach, a także o wprowadzeniu nowych przepisów w Holandii, które dotyczyć będą osób publikujących filmy w Internecie.
-
30.04.2021"Przegląd Międzynarodowy": nr 2/2021W kolejnym numerze tegorocznego Przeglądu Międzynarodowego można przeczytać m. in. o pracach Komisji Europejskiej nad stworzeniem systemu weryfikacji wieku, o "poradniku cyfrowego obywatela" stworzonym wspólnie przez francuskie organy regulacyjne oraz o brytyjskich wytycznych w sprawie reklam tworzonych z udziałem zwierząt.
-
04.06.2021"Przegląd Międzynarodowy" : nr 1/2021W pierwszym tegorocznym numerze Przeglądu Międzynarodowego piszemy m.in. o ogłoszonych pod koniec zeszłego roku planach Komisji Europejskiej dotyczących sektora audiowizualnego i proponowanych unijnych aktach prawnych dotyczących usług cyfrowych, o nowym zakresie obowiązków organów regulacyjnych ds. mediów w Irlandii i Wielkiej Brytanii, o inicjatywie nadawców publicznych na rzecz publikowania wiarygodnych wiadomości oraz o tym, jak kreskówki mogą przyczynić się do nauki czytania.
-
"Przegląd Międzynarodowy" : nr 4-5/2020W tym numerze Przeglądu można przeczytać m. in. o rozpatrywanych możliwościach zmiany sposobu finansowania BBC, o kolejnym raporcie Europejskiej Unii Nadawców na temat zaufania do mediów oraz niektórych konsekwencjach, jakie niesie dla mediów pandemia.
-
"Przegląd Międzynarodowy" : nr 3/2020W trzecim numerze Przeglądu Międzynarodowego można przeczytać, jakie działania wspiera Komisja Europejska środkami z funduszu na rzecz wolności i pluralizmu mediów oraz jak Twitter i belgijski organ regulacyjny CSA starają się przeciwdziałać mowie nienawiści w Internecie.
-
"Przegląd Międzynarodowy" : nr 2/2020W drugim numerze Przeglądu Międzynarodowego znajdziemy m. in. informacje na temat nowej Cyfrowej Strategii dla Europy ogłoszonej przez Komisję Europejską, na temat katalońskiej inicjatywy na rzecz promowania sportu kobiet oraz o nowych kompetencjach brytyjskiego organu regulacyjnego Ofcom.
-
"Przegląd Międzynarodowy" : nr 1/2020W pierwszym numerze tegorocznego Przeglądu Międzynarodowego można przeczytać m.in. o nowym raporcie na temat samo- i współregulacji w kontekście implementacji dyrektywy AUM, o międzynarodowej niemieckojęzycznej usłudze VoD oraz tym, jak BBC przyczynia się do przeciwdziałania dezinformacji online.
-
"Przegląd Międzynarodowy" : nr 11-12/2019W podwójnym listopadowo-grudniowym numerze Przeglądu Międzynarodowego można przeczytać o czeskim projekcie podatku cyfrowego, o apelu brytyjskiej Izby Lordów w sprawie mediów publicznych, o obowiązku wyposażania wszystkich nowych radioodbiorników we Francji w funkcję odbioru DAB+, a także o tym, kto ze składu nowej Komisji Europejskiej ma w swoich kompetencjach sprawy związane z mediami audiowizualnymi.