Zmiana warunków koncesji
Wnioski o zmianę zapisów koncesji na nadawanie programów radiowych lub telewizyjnych drogą naziemną można nadsyłać pocztą lub składać w kancelarii KRRiT pok. 11 (Skwer Kardynała Wyszyńskiego 9 w Warszawie).
Złożenie wniosku nie wymaga Ogłoszenia Przewodniczącego KRRiT.
Wyjątek stanowią zmiany koncesji polegające na rozszerzeniu koncesji na nadawanie programu drogą naziemną o nową stację nadawczą lub rozszerzenia koncesji o prawo do rozpowszechniania programu w sposób cyfrowy rozsiewczy naziemny w multipleksie,
Wniosek powinien zawierać opis wnioskowanej zmiany (oraz wskazanie, którego punktu dotyczy i jakie jest nowe proponowane jego brzmienie) wraz z uzasadnieniem i niezbędną dokumentacją.
Od wniosku do decyzji Przewodniczącego KRRiT
- Złożony wniosek zostaje zarejestrowany i wpisany do bazy danych Departamentu Regulacji.
- Po zaopiniowaniu wniosku, przez Biuro KRRiT, w zakresie odpowiadającym jego treści, Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, poprzez podjęcie uchwały, rozstrzyga postępowanie.
- W przypadku zmian technicznych warunków nadawania uchwała przesyłana jest do Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej, który w drodze postanowienia zatwierdza jej część techniczną.
- Wydanie decyzji przez Przewodniczącego KRRiT.
Opłatę pobiera się w przypadku zmian powodujących przyrost zasięgu ludnościowego, zwiększenia limitu reklam lub innych zmian znoszących zniżki w naliczonej uprzednio opłacie koncesyjnej.
Sposób naliczania opłat szczegółowo reguluje rozporządzenie KRRiT z dnia 4 grudnia 2012 r. w sprawie wysokości opłat za udzielenie koncesji na rozpowszechnianie programów radiowych i telewizyjnych oraz sposobu ich wyliczania (Dz.U. poz. 1370): przejdź na stronę zawierającą akty prawne dotyczące procesu koncesyjnego.
Liczba mieszkańców w zasięgu programu obliczana jest na podstawie rozporządzenia Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z dnia 15 listopada 2012 r. (Dz. U. poz. 1284) w sprawie metod technicznych ustalania zasięgu programu na obszarze objętym rozpowszechnianiem programu w sposób rozsiewczy naziemny: przejdź na stronę zawierającą akty prawne dotyczące procesu koncesyjnego.
Informacje dotyczące wniosków i prowadzonego postępowania można uzyskać pod numerem telefonu:
22 597 31 03 - p. Marzena Sobolewska-Pawelec (zmiany programowe i przejście uprawnień)
22 597 30 92 - p. Ewa Hernik (zmiany techniczne)