W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

„Inflancki konik, czyli podróż z panem Gustawem”

„Inflancki konik, czyli podróż z panem Gustawem”

Instytucja polecająca

Instytut „Polonika”

Opis

„Zapraszam na przejażdżkę po moich rodzinnych stronach. Inflanty ‒ to brzmi pięknie i trochę tajemniczo, prawda? Inflanty Polskie. Ach, przepraszam, zapomniałem się przedstawić. Gustaw Manteuffel. […] Miałem zostać dyplomatą. Ale wiecie co? Uznałem, że wolę być odkrywcą!”

Tak rozpoczyna się zabawna, fikcyjna podróż po terenach dawnych Inflant Polskich etnografa, historyka i krajoznawcy Łatgalii, Gustawa Manteuffla wraz z towarzyszącym mu i droczącym się z nim wierzchowcem. Podróż jest pretekstem do ukazania zabytków i postaci będących częścią wspólnej historii Polski i Łotwy. Oprócz Drycan – miejsca urodzenia Manteuffla – bohaterowie odwiedzają zamek w Rzeżycy, dwór w Krasławiu, czy Dyneburg. Po drodze spotykają: Antoniego Ferdynanda Ossendowskiego, Stanisława Kierbedzia, Marka Rothko, Kazimierę Iłłakowiczównę czy Emilię Plater.

Książka adresowana jest do dzieci w wieku 8‒12 lat. Materiał historyczny został zebrany przez Radosława Budzyńskiego, autorem zaś adaptacji dla młodych czytelników jest Wojciech Widłak. Ilustracje przygotowały Monika Dłuska i Joanna Górawska.

Szczegółowe informacje

Autor: Wojciech Widłak, Radosław Budzyński

Redakcja: Maria Bosacka

Liczba stron: 42

Oprawa: twarda

Format: 165 x 235 mm

Zakup

Cena: 30 zł

Inflancki konik, czyli podróż z panem Gustawem Polonika

 

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}