W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Promocja kultury polskiej za granicą

Strategicznym celem programu jest kreowanie pozytywnego wizerunku Polski poza granicami kraju oraz trwałe zakorzenienie wśród zagranicznych odbiorców znajomości dorobku artystycznego i intelektualnego Polaków. Istotne dla realizacji celów programu jest pokazanie polskiej kultury w różnorodnej formie, poprzez prezentację dokonań wybitnych polskich artystów, w ramach prestiżowych przedsięwzięć kulturalnych. Zadania wsparte w ramach programu staną się swego rodzaju wizytówką polskiej kultury, budującą wizerunek Rzeczpospolitej Polskiej jako państwa nowoczesnego, otwartego na międzykulturowy dialog, a także świadomego swojego wielowiekowego wkładu w kulturę europejską. Działania na rzecz promowania polskiej kultury mają szczególne znaczenie w czterech równorzędnych geograficznych obszarach priorytetowych: Europa, państwa Kaukazu Południowego (Gruzja, Azerbejdżan, Armenia), Azja Wschodnia (Japonia, Chiny, Republika Korei, Wietnam), kraje istotne w kształtowaniu dialogu polsko-żydowskiego, ze szczególnym uwzględnieniem Izraela i Stanów Zjednoczonych. Powyższy katalog państw, nie ma charakteru zamkniętego, jednak wybór kraju priorytetowego będzie skutkował wyższą oceną strategiczną wniosku.



Uprzejmie informujemy, że Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego rozpatrzył odwołania w ramach naboru do programu Promocja kultury polskiej za granicą
 
W przypadku jeśli złożony przez Państwa wniosek nie otrzymał dofinansowania, ale w toku oceny uzyskał co najmniej 50 pkt, przysługuje Państwu możliwość złożenia odwołania. Odwołania należy złożyć za pośrednictwem systemu EBOI. Wskazówki dotyczące złożenia odwołania poprzez system EBOI znajdują się w instrukcji Krok po kroku (krok 9).

UWAGA!
Uprzejmie informujemy, iż odwołania należy składać w terminie do dnia 10 kwietnia 2022 r. 
Jeśli Państwa wniosek kwalifikuje się do odwołania opcja jego złożenia będzie aktywna wyłącznie dla wniosku o numerze EBOI wskazanym w tabeli wyników!

Materiały

Regulamin i specyfikacja
425​_Program​_rządowy​_Promocja​_kultury​_polskiej​_za​_granicą​_​_Regulamin​_i​_specyfikacja​_2022.pdf 1.67MB
Wytyczne
Wytyczne.pdf 0.51MB
Instrukcja krok po kroku
Instrukcja​_krok​_po​_kroku​_2022.pdf 7.06MB
Wniosek​_wzorcowy.pdf
wniosek​_wzorcowy​_Promocja​_kultury​_polskiej​_za​_granica.pdf 2.30MB
Najczęściej zadawane pytania
Program​_Promocja​_kultury​_polskiej​_za​_granicą​_-​_najczęściej​_zadawane​_pyta.pdf 0.22MB
Wyniki naboru - PDF
Wyniki​_naboru​_Promocja​_kultury​_polskiej​_za​_granicą​_-​_PDF.pdf 0.78MB
Wyniki naboru - XLS
Wyniki​_naboru​_Promocja​_kultury​_polskiej​_za​_granicą​_-​_XLS.xls 0.19MB
Wyniki naboru wraz z odwołaniami
karta​_publikacji​_wraz​_z​_odwołaniami​_PKPzG.pdf 0.49MB
Wyniki naboru wraz z odwołaniami
karta​_publikacji​_wraz​_z​_odwołaniami​_PKPzG.xls 0.20MB
Skład Zespołu Sterującego
Skład​_Zespołu​_Sterującego​_​_Promocja​_kultury​_polskiej​_za​_granicą​_2022.doc 0.02MB
  • Zadania muszą być przygotowywane we współpracy z przynajmniej jednym, wyraźnie wskazanym, strategicznym partnerem zagranicznym. Partnerem strategicznym powinien być zagraniczny podmiot prowadzący działalność kulturalną. Partnerem strategicznym nie może być polska placówka zagraniczna (Ambasada, Konsulat, Instytut Polski, Stałe Przedstawicielstwo). Polskie placówki zagraniczne pełnią rolę partnerów dodatkowych w zadaniu. Na etapie składania wniosku do programu nie ma obowiązku przesyłania potwierdzenia współpracy od strategicznego partnera zagranicznego. 
  • Pozyskanie polskiej placówki zagranicznej w kraju realizacji projektu jako partnera dodatkowego - ze wskazaniem zakresu współpracy udokumentowanej listem intencyjnym - będzie czynnikiem podwyższającym ocenę strategiczną wniosku dokonywaną przez Instytucję Zarządzającą. List intencyjny powinien został przesłany jako załącznik do wniosku.
  • W ramach realizacji zadań z programu wyłączone są: rezydencje artystyczne, stypendia, staże naukowe, wymiany młodzieży i wymiany studenckie, rekonstrukcje historyczne, wydarzenia turystyczne, kulinarne i sportowe, udział w targach i wydarzeniach towarzyszących targom, rajdy, przemarsze i pochody, rejsy, turnieje, zawody i konkursy, wizyty studyjne jako jedyny element zadania; pomniki, monumenty, tablice, rzeźby, instalacje, projekty konserwatorskie i inwentaryzacyjne, inwestycje, budowy, modernizacje; zadania dotyczące digitalizacji i archiwizacji; zadania dotyczące tworzenia, produkcji i dystrybucji utworów muzycznych, audiowizualnych i literackich, w tym czasopism, przekładów, publikacji niebędących materiałami promocyjnymi, realizacja filmów, nagrania audio i video.
  • wnioskodawca nie może uzyskiwać przychodów z tytułu realizacji zadania. Z tego względu program nie przewiduje udzielania dofinansowań jako pomocy publicznej. Dla zapewnienia zgodności zadania z celami programu i wyłączeniu zadania z zakresu pomocy publicznej każdy wnioskodawca jest zobowiązany do zapoznania się z informacjami określonymi są w załączniku nr 3 do ogłoszenia.

Prosimy o szczegółowe zapoznanie się z regulaminem programu, wnioskiem wzorcowym oraz pozostałymi dokumentami.

 

Kontakt

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego,
Departament Współpracy z Zagranicą,
ul. Krakowskie Przedmieście 15/17,
00-071 Warszawa

Informacje dotyczące programu są udzielane w godzinach 10:00 - 14:00 przez następujące osoby:


W przypadku problemów z funkcjonowaniem EBOI uprzejmie prosimy o kontakt z pomocą techniczną: tel. (61) 624 00 88 w godzinach 8-16 wnioski@eboi.sputnik.pl

{"register":{"columns":[]}}