Zakres rzeczowy projektu
Projekt dotyczył ponad 256,5 tys. m ² powierzchni użytkowej budynków szkolnictwa artystycznego. W ramach projektu został zrealizowany szereg robót budowlanych i instalacyjnych.
Projekt rzeczowo obejmował m.in.: docieplenie elementów konstrukcyjnych, wymianę i montaż stolarki okiennej i drzwiowej, wymianę instalacji centralnego ogrzewania w tym grzejników, zaworów i przewodów, modernizację wentylacji i klimatyzacji, wymianę oświetlenia na energooszczędne, modernizację instalacji ciepłej wody użytkowej, montaż nowych kotłów, pomp ciepła, itd. Projekt obejmował także (tam gdzie było to uzasadnione) montaż instalacji odnawialnych źródeł energii (OZE), w tym m.in. instalację kolektorów słonecznych, pomp ciepła, ogniw fotowoltaicznych, kotłów na biomasę.
W szeregu budynków zainstalowane zostały systemy zarządzania energią, przebudowano systemy grzewcze lub nastąpiło podłączenie do bardziej efektywnego energetycznie i ekologicznie źródła ciepła.
Projekt przyczynił się do poprawy warunków, w jakich uczą się dzieci i młodzież (głównie w małych i średnich miastach) m.in, dlatego, że budynki uczestniczące w projekcie zyskały również nowe walory estetyczne i użytkowe.