Filmy edukacyjne Polski Język Migowy
Filmy przygotowane przez OŚRODEK ROZWOJU EDUKACJI – ORE.
Filmy powstały w ramach realizacji rządowego programu wspomagania organów prowadzących szkoły w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki w szkołach – „Bezpieczna+”, zadanie nr 6 celu szczegółowego nr 4 – Tworzenie warunków do prowadzenia w jednostkach PSP praktycznych zajęć edukacyjnych z zakresu bezpieczeństwa, w szczególności przeciwpożarowego.
Cele ogólne spotkań edukacyjnych w „Ognikach” to: kształtowanie prawidłowych zachowań i nawyków w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia, wdrażanie do prawidłowych nawyków w zakresie używania domowych urządzeń elektrycznych, utrwalenie znajomości numerów telefonów alarmowych oraz znaków ostrzegawczych i informacyjnych, prezentacja podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, promowanie bezpiecznej zabawy i wypoczynku oraz przedstawienie specyfiki pracy strażaka, pojazdów pożarniczych umundurowania i sprzętu przeciwpożarowego.
Filmy można wykorzystać zarówno przed spotkaniem ze strażakami w salach edukacyjnych, jak i po wizycie w strażnicy, w celu lepszego przyswojenia zdobytej wiedzy.
PALĄCE SIĘ UBRANIE:
Po obejrzeniu filmu będziesz wiedzieć co należy zrobić w razie ZAPALENIA SIĘ UBRANIA NA SOBIE, LUB NA KIMŚ oraz jakie czynności należy wykonać W RAZIE ZAPALENIA SIĘ UBRANIA NA TOBIE LUB KOLEDZE (KOLEŻANCE).
Wideo
POŻAR W DOMU LUB W SZKOLE:
Po obejrzeniu filmu będziesz wiedzieć co należy zrobić w przypadku POŻARU W DOMU, LUB W SZKOLE. Film przedstawia opis prawidłowych i nieprawidłowych zachowań w przypadku pożaru w pomieszczeniu.
Wideo
WZYWANIE POMOCY:
Po obejrzeniu filmu będziesz wiedzieć:
1) JAK NALEŻY PRAWIDŁOWO WEZWAĆ STRAŻ POŻARNĄ,
2) JAKIE DANE NALEŻY PODAĆ DZWONIĄC POD NR 998 LUB 112,
3) JAK SIĘ ZACHOWAĆ, GDY STRAŻ POŻARNA PRZYBĘDZIE NA MIEJSCE ZDARZENIA.
Wideo
POŻAR W LESIE LUB NA ŁĄCE:
Po obejrzeniu filmu będziesz wiedzieć:
1) CO ZROBIĆ, GDY ZAUWAŻYSZ POŻAR NA OTWARTYM TERENIE,
2) POZNASZ RÓWNIEŻ ZAGROŻENIA, JAKIE NIESIE ZA SOBĄ WYPALANIE TRAW,
3) JAK UNIKNĄĆ NIEBEZPIECZEŃSTW DLA SIEBIE, INNYCH ORAZ OTOCZENIA,
4) PODSTAWOWE ZASADY, ABY UNIKNĄĆ ZAGROŻENIA POŻAREM PODCZAS PRZEBYWANIA NA ŁONIE NATURY,
5) PRZEDSTAWIENIE ZAGROŻEŃ W RAZIE POŻARÓW RÓWNIEŻ DLA PRZYRODY.
Wideo
ZNAKI EWAKUACYJNE:
Po obejrzeniu filmu będziesz znać ZNAKI EWAKUACYJNE oraz ZASADY BEZPIECZNEJ EWAKUACJI.