AGROMIX
Projekt przyczynił się do opracowania innowacyjnych adiuwantów wielofunkcyjnych o wielokierunkowym mechanizmie działania wspomagających skuteczność biologiczną i zapewniających stabilność działania agrochemikaliów
Tytuł projektu
Opracowanie efektywnych i bezpiecznych dla środowiska adiuwantów o wielokierunkowym mechanizmie działania jako istotnego elementu optymalizacji chemicznej ochrony roślin.
Nazwa Beneficjenta/Beneficjentów
ZAKŁAD PRODUKCYJNO HANDLOWY AGROMIX Roman Szewczyk
Nazwa programu
Program Operacyjny Inteligentny Rozwój
Konkurs
Szybka Ścieżka
Wartość projektu
3 030 961,24 zł
Wartość dofinansowania
2 104 337,41 zł
Okres realizacji projektu
od 03.04.2016 r. do 30.12.2019 r.
Zobacz efekt naszej pracy
Jaki problem rozwiązuje nasz projekt?
Projekt przyczynił się do opracowania innowacyjnych adiuwantów wielofunkcyjnych o wielokierunkowym mechanizmie działania wspomagających skuteczność biologiczną i zapewniających stabilność działania agrochemikaliów – głównie herbicydów, fungicydów i insektycydów, stosowanych w dawkach obniżonych w zmiennych warunkach technicznych i środowiskowych, a jednocześnie zapewniających bezpieczeństwo dla człowieka i środowiska. Składniki tych adiuwantów odznaczają się dużym bezpieczeństwem dla środowiska zwłaszcza pszczół i organizmów wodnych i szybką biodegradowalnością. Zastosowanie innowacyjnych adiuwantów pozwala na uzyskanie wymiernych korzyści biologicznych - zwiększenie skuteczności działania, ekonomicznych oraz środowiskowych - możliwość uzyskania wysokiej skuteczności z wykorzystaniem dawek obniżonych o 30-50%. Wprowadzenie do produkcji innowacyjnych adiuwantów o działaniu wielofunkcyjnym przyczynia się do usprawnienia procesu i ekonomiki ich produkcji poprzez użycie komponentów ograniczających nakład energii cieplnej w procesie formułowania – z dotychczasowej temp. 60 st.C do 20 st.C, poprawy bezpieczeństwa pracy oraz ochrony środowiska.
Kto korzysta/skorzysta z wyników projektu?
Z wyników opracowanych przez naszą firmę innowacyjnych adiuwantów wielofunkcyjnych skorzystają głównie producenci rolni.