Cyfrowa przyszłość dzieje się u nas
25.05.2022
Ile kosztują projekty B+R związane z cyfryzacją? Który polski region jest liderem w rozwoju oprogramowania? AI, blockchain, a może VR, czyli jak kształtują się trendy w rozwoju technologii cyfrowych? Na te pytania odpowiedź przynosili dokonana przez NCBR analiza ponad 2600 projektów sfinansowanych z Funduszy Europejskich w ramach Programu Inteligentny Rozwój.
W kolejnej, przygotowanej przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, publikacji przedstawiamy krajobraz polskich innowacji z zakresu technologii cyfrowych. Analiza „Cyfrowa Przyszłość dzieje się u nas” została przygotowana w związku z odbywającym się w 2021 roku w Katowicach międzynarodowym Szczytem Cyfrowym ONZ – Internet Governance Forum i jasno wskazuje na to, że Polska ma potencjał, aby stać się jednym z liderów cyfryzacji w Europie.
Publikacja, obok szeregu ciekawych danych, zawiera także komentarze ekspertów: przedstawicieli biznesu (Google, Microsoft) i nauki (Sieć Badawcza Łukasiewicz), fundacji (Fundacja Platforma Przemysłu Przyszłości) oraz instytucji tworzących ekosystem wsparcia innowacji w Polsce (NCBR Investment Fund ASI, PARP). Zachęcamy do lektury oraz dalszej dyskusji nad kwestiami rozwoju technologii cyfrowych w Polsce.
Słowa kluczowe: Fundusze Europejskie, programy funduszowe, badania i rozwój, B+R, B+R+I, PO IG, PO IR, cyfryzacja, IGF, internet, innowacje.
Materiały
Raport Krajobraz Innowacji - Cyfrowa Przyszłość dzieje się u nasRaport_Krajobraz_Innowacji_Cyfrowa_Przyszłość_dzieje_się_u_nas.pdf 34.18MB