W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Cyfrowa przyszłość edukacji

Cyfrowa przyszłość edukacji
2023-11-24 15:00
 20:00

Digital Knowledge Village, Warszawa ul. Puławska 457 
  • KIEDY

    24 listopada 2023 (piątek)

    godz 15:00 - 20:00

    DODAJ DO KALENDARZA
  • GDZIE

    Digital Knowledge Village

    Warszawa ul. Puławska 457

Poznaj trendy, strategie i nowinki technologiczne, które pomogą się odnaleźć w dynamicznym świecie i sprostać jego wyzwaniom. Konferencja „Transformacja cyfrowa a wyzwania nowoczesnej edukacji w XXI wieku” chce zwrócić uwagę na kluczowe aspekty, które kształtują przyszłość edukacji i zarządzania ścieżką kariery w Polsce. Narodowe Centrum Badań i Rozwoju jest jednym z partnerów wydarzenia.

zaproszenie_pc

Konferencja, która odbędzie się 24 listopada br., kierowana jest m.in. do doradców kariery, agencji doradztwa zawodowego, nauczycieli, wykładowców, edukatorów, dyrektorów szkół, uczelni, urzędów pracy, akademickim biur karier i studentów.

Wśród tematów:

  • Kwalifikacje przyszłości a aktywna rola uczelni w zakresie wypełniania potrzeb rynku. Jakie kompetencje i kwalifikacje będą kluczowe na przyszłym rynku pracy? 
  • Transformacja kariery i rozwoju zawodowego pracowników dzięki narzędziom cyfrowym.
  • Innowacyjne narzędzia i strategie dla Transformacji Cyfrowej Nauczycieli.
  • W jaki sposób nauczyciele mogą wykorzystywać technologie cyfrowe w procesie nauczania i rozwijania własnych kompetencji? 

Podczas wydarzenia nie może zabraknąć ekspertów Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, które jest kluczowym ośrodkiem wspierania i tworzenia innowacyjnych rozwiązań technologicznych i społecznych, kreuje ekosystem wiedzy i informacji na ich temat, a także inicjuje i realizuje przedsięwzięcia przyczyniające się do cywilizacyjnego rozwoju kraju.

Wyzwania i rozwiązania

W poznaniu aktualnych trendów i zdobyciu wiedzy na temat najlepszych praktyk i strategii w obszarze edukacji cyfrowej oraz zarządzania swoimi kompetencjami w dynamicznym świecie, pomogą m.in. dr Anita Aranowska i Anna Marciniak z NCBR.

Anna Marciniak, kierownik Sekcji Programów EFS Dział Dotacji Krajowych i Funduszy UE, zmierzy się z tematem:  „Kwalifikacje przyszłości a aktywna rola uczelni w zakresie wypełniania potrzeb rynku”, przybliżając zarazem ofertę NCBR w tym zakresie.

W ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego prowadzone są obecnie nabory, w których aplikować mogą uczelnie:

Gorąco polecamy także panel „Transformacja kariery i rozwoju zawodowego pracowników dzięki narzędziom cyfrowym”. W jego trakcie nastąpi prezentacja systemu Career Space i efektów wdrożenia w organizacjach rynku pracy i modelu prowadzenia wyzwania w ramach projektu e-Pionier, który uzyskał wsparcie z Funduszy Europejskich w Programie Polska Cyfrowa. Uczestnikami tej dyskusji będą:

  • dr Anita Aranowska, ekspert operacyjny w Dziale Rozwoju Innowacyjnych Metod Zarządzania Programami, NCBR,
  • Bartosz Kostecki, kierownik Wydziału Informacji Statystycznej i Analiz, Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie,
  • Agata Szoka, lider Projektu Edtechhub Akcelerator.

Dla uczestników konferencji organizatorzy przygotowali konkursy z nagrodami, a także udział w DemoDay i możliwość wybrania najlepszego projektu realizowanego przez Edu Space Akcelerator. Nie zabraknie sposobności do przetestowania różnych nowinek technologicznych.

Konferencja będzie transmitowana on-line.

WIĘCEJ INFORMACJI

{"register":{"columns":[]}}