W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Deklaracja dostępności serwisu asystentinnowacji.ncbr.gov.pl

Deklaracja dostępności serwisów Narodowego Centrum Badań i Rozwoju

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do serwisu internetowego asystentinnowacji.ncbr.gov.pl

Data publikacji strony internetowej: 2018-11-14.

Data ostatniej dużej aktualizacji: 2018-11-14.

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.

  1. mogą zdarzyć się sytuacje, że pomimo starań redaktorów serwisu, pewne dokumenty opublikowane na stronie są niedostępne z uwagi na fakt, że:
    • pochodzą z różnych źródeł,
    • opublikowane zostały w oparciu o zasady przyjęte w innej instytucji,
    • opublikowane zostały przed wejściem w życie ustawy o dostępności cyfrowej.
  2. niektóre treści zostały opublikowane w serwisie z grafikami, które zawierają tekst, z uwagi na fakt, że treść na grafice była niezbędna do skutecznej komunikacji danego zagadnienia;
  3. niektóre filmy zamieszczone w serwisie mogą nie posiadać napisów czy innych wymaganych elementów, z uwagi na fakt, że zostały opublikowane również przed wejściem w życie ustawy o dostępności cyfrowej. Napisy do tych filmów są sukcesywnie uzupełniane;

Oświadczenie sporządzono dnia 2024-03-28. Poprzednie oświadczenie sporządzono dnia 2020-10-20. Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.

Na stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych.

Dostępność architektoniczna

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, ul. Chmielna 69, 00-801, Warszawa

Siedziba Narodowego Centrum Badań i Rozwoju mieści się w  biurowcu Varso Tover przy ulicy Chmielnej 69. Zajmujemy piętra od 3 do 8.  Główne wejście znajduje się od alei Jana Pawła II, składa się z drzwi obrotowych oraz dodatkowych automatycznych drzwi uchylnych po lewej stronie. Po prawej stronie drzwi uchylnych na słupku, zamontowany jest domofon pozwalający na komunikację z ochroną budynku, która służy pomocą w dostępnie do holu głównego. Po prawej stronie holu znajdziemy recepcję. Dodatkowe wejście do budynku jest zlokalizowane od ulicy Chmielnej.

Przy budynku od stronu ulicy Chmielnej znajdują się miejsca postojowe, w strefie płatnego parkowania. Pod budynkiem znajduje się płatny parking podziemny z wyznaczonymi miejscami, przeznaczonymi dla osób z niepełnosprawnością (wjazd od ulicy Chmielnej).

Wejście do budynku znajduje się na tej samej płaszczyźnie co chodnik i nie wymaga używania schodów lub podjazdu. Punkt informacyjny NCBR jest zlokalizowany na 3 piętrze budynku. Tam też znajduje się recepcja główna NCBR. Aby do nich dotrzeć należy skorzystać z pomocy Recepcji Varso Tover.

W holu głównym znajduje się toaleta oraz dostęp do 7 wind osobowych. Do skorzystania z windy wymagana jest pomoc ochrony budynku lub karta dostępu. Sterowanie windą odbywa się za pomocą dwóch paneli umieszczonych na pomiędzy windami.

W budynku obowiązuje kontrola dostępu za pomocą kart dostępu.

Na parterze budynku znajdują się  lokale gastronomiczne, bankomat, drogeria oraz sklep spożywczy.. W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się Dworzec Centralny PKP.

Do budynku można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących

W recepcji i w każdym innym miejscu można skorzystać z tłumacza polskiego języka migowego (PJM) online - usługa jest nieodpłatna, jednak chęć skorzystania z niej wymaga wcześniejszego zgłoszenia.

Ponadto uprzejmie informujemy, że Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, w celu umożliwienia kontaktu osobom doświadczającym trwale lub okresowo trudności w komunikowaniu się zapewnia dostęp do świadczenia usług tłumacza:

  1. PJM (Polski język migowy),
  2. SJM (System językowo-migowy),
  3. SKOGN (Sposób komunikowania się osób głuchoniewidomych),

aby skorzystać z usługi tłumacza (PJM, SJM, SKOGN), osoba uprawniona* powinna zgłosić chęć skorzystania z tej usługi, co najmniej na 3 dni robocze przed planowaną wizytą. Szczegółowe informacje o środkach wspierających komunikowanie się z NCBR znajdują się w zakładce Praktyczne informacje dla osób niepełnosprawnych.

Na podstawie art. 30 Ustawy o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami z dnia 19 lipca 2019 r.( Dz.U. z 2020 r. poz. 1062), osoba ze szczególnymi potrzebami lub jej przedstawiciel ustawowy, po wykazaniu interesu faktycznego, ma prawo wystąpić do podmiotu publicznego z wnioskiem o zapewnienie dostępności architektonicznej lub informacyjno-komunikacyjnej.

Wniosek o zapewnienie dostępności powinien zawierać:

  • dane kontaktowe wnioskodawcy,
  • wskazanie bariery utrudniającej lub uniemożliwiającej dostępność w zakresie architektonicznym lub informacyjno-komunikacyjnym,
  • wskazanie sposobu kontaktu z wnioskodawcą,
  • wskazanie preferowanego sposobu zapewnienia dostępności, jeżeli dotyczy.

Wnioski o zapewnienie dostępności można składać:

  • osobiście: w Recepcji Głównej NCBR w godzinach 8.30-15.30, ul. Chmielna 69 Warszawa, 3 piętro.
  • korespondencją pocztową na adres: Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, ul. Chmielna 69, 00-801, Warszawa z dopiskiem wniosek o zapewnienie dostępności.
  • Droga mailową na adres izabela.lewandowska@ncbr.gov.pl
  • Poprzez epuap: /NCBiR/default

NCBR powinien zapewnić dostępność (zrealizować żądanie) bez zbędnej zwłoki nie później jednak, niż w terminie 14 dni od dnia złożenia wniosku. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, NCBR niezwłocznie Cię  powiadomi o przyczynach opóźnienia i wskaże nowy termin zapewnienia dostępności, nie dłuższy niż 2 miesiące od dnia złożenia wniosku. Jeżeli zapewnienie dostępności w zakresie określonym we wniosku jest niemożliwe lub znacznie utrudnione, np. ze względów technicznych lub prawnych, NCBR niezwłocznie Cię zawiadomi o braku możliwości zapewnienia dostępności i zaproponując dostęp alternatywny.

W przypadku, gdy nie zapewnimy Ci wnioskowanej dostępności w sposób i w terminie wyżej wskazanym, masz prawo do złożenia skargi na brak dostępności. Skargę składa się do Prezesa Zarządu PFRON, w terminie 30 dni liczonych od dnia upływu terminów, o których mowa powyżej.

Więcej informacji o dostępności cyfrowej można znaleźć na stronie Ministerstwa Cyfryzacji poświęconej temu tematowi.

Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Informacje o publikacji dokumentu
Pierwsza publikacja:
13.01.2023 12:46 Szymon Iwańczuk
Wytwarzający/ Odpowiadający:
Szymon Iwańczuk
Tytuł Wersja Dane zmiany / publikacji
Deklaracja dostępności serwisu asystentinnowacji.ncbr.gov.pl 2.0 28.03.2024 14:48 Szymon Iwańczuk
Deklaracja dostępności serwisu asystentinnowacji.ncbr.gov.pl 1.0 13.01.2023 12:46 Szymon Iwańczuk

Aby uzyskać archiwalną wersję należy skontaktować się z Redakcją BIP

{"register":{"columns":[]}}