W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Efekty przedsięwzięć ciepłowniczych NCBR na Kongresie POWERPOL

Efekty przedsięwzięć ciepłowniczych NCBR na Kongresie POWERPOL
2024-02-12 
2024-02-13 

Hotel Sofitel Warsaw Victoria, Warszawa 
  • KIEDY

    12 lutego 2024 (poniedziałek) - 13 lutego 2024 (wtorek)

    DODAJ DO KALENDARZA
  • GDZIE

    Hotel Sofitel Warsaw Victoria

    Warszawa

„Rok 2024: Aktualna polityka energetyczna Państwa wobec wyzwań surowcowych i legislacyjnych w Europie” – to temat przewodni XXIV Ogólnopolskiego Kongresu Energetyczno-Ciepłowniczego POWERPOL, który odbędzie się w dniach 12-13 lutego br. w Warszawie. Przedstawiciel Narodowego Centrum Badań i Rozwoju weźmie udział w debacie poświęconej rynkowi ciepła i kogeneracji.

zaproszenie poir

Rok 2024 będzie dla polskich wytwórców i dostawców energii czasem intensywnych wyzwań związanych zarówno z bezpieczeństwem surowcowym, otoczeniem legislacyjnym, zaostrzeniem europejskiej polityki surowcowej, zapewnieniem bezpieczeństwa operacyjnego spółek strategicznych, jak i przygotowaniem sektora do dużych inwestycji w OZE, offshore, energię jądrową i wodór – akcentuje Europejskie Centrum Biznesu, organizator wydarzenia.

Program najbliższej edycji Kongresu POWERPOL tradycyjnie obejmie zagadnienia, które staną się okazją do wymiany opinii i doświadczeń pomiędzy przedstawicielami: rządu, największych w kraju przedsiębiorstw energetycznych i ciepłowniczych, najważniejszych organizacji branżowych, środowisk akademickich i przedstawicieli biznesu. W gronie ekspertów omówione zostaną kwestie wpływu otoczenia geopolitycznego na polski sektor elektroenergetyczny oraz zakres działań zaradczych pozwalających na kontrolowane wyjście z impasu surowcowego wywołanego wojną w Ukrainie.

Pierwszego dnia wydarzenia, w panelu „Rynek ciepła i kogeneracji”, udział weźmie Wojciech Racięcki, dyrektor Działu Rozwoju Innowacyjnych Metod Zarządzania Programami w Narodowym Centrum Badań i Rozwoju. Ekspert opowie o zbudowanych już pełnoskalowych demonstratorach technologii naszych dwóch przedsięwzięć ciepłowniczych wpisujących się w realizację strategii Europejskiego Zielonego Ładu. Mowa o projektach badawczych „Ciepłownia Przyszłości, czyli system ciepłowniczy z OZE” oraz „Elektrociepłownia w lokalnym systemie energetycznym”, które mają na celu dekarbonizację polskiego ciepłownictwa, a sfinansowane zostały ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Inteligentny Rozwój. W obu przedsięwzięciach celem było uzyskanie co najmniej 80% udziału OZE w systemie ciepłowniczym.  Czy udało się ten cel osiągnąć i jakie są dalsze plany NCBR w obszarze zielonej energetyki – przekażemy w trakcie debaty.

W ramach Kongresu POWERPOL zaplanowany został także panel prezentacyjny, podczas którego zaproszeni goście będą przedstawiać najciekawsze innowacyjne rozwiązania dla branży elektroenergetycznej.

Szczegółowe informacje na temat Kongresu POWERPOL

{"register":{"columns":[]}}