W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Głos NCBR na VI Kongresie Biometanu

Głos NCBR na VI Kongresie Biometanu
2023-05-11 
 

Hotel Airport Hotel Okęcie , Warszawa 

Biogazowe trendy jutra to jeden z tematów, które zostaną poruszone podczas VI Kongresu Biometanu. Dlatego w dyskusjach nie może zabraknąć głosu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Zaproszenie

Kongres Biometanu to wydarzenie, które stanowi okazję do spotkania i wymiany doświadczeń kadry zarządzającej branży biogazowej z Polski i Europy, przedstawicieli kluczowych dla rozwoju branży sektorów, w tym energetyki, transportu, agrobiznesu, finansów i użytkowników końcowych, środowiska akademickiego, dostawców innowacyjnych technologii i rozwiązań dla branży, przedstawicieli administracji rządowej i samorządowej, stowarzyszeń branżowych oraz organizacji NGO.

Rola biometanu w transformacji energetycznej

Do 2030 roku Europa planuje produkować 35 mld m3 biometanu rocznie. Jak podkreślają organizatorzy wydarzenia, jest to ogromne wyzwanie, które pozwoli zmniejszyć emisyjność europejskiej gospodarki oraz wzmocni autonomię energetyczną i technologiczną Unii Europejskiej. Biogaz i biometan mają w osiągnięciu tego celu ogromne znaczenie.

Biometan – coraz tańsza i powszechnie dostępna forma odnawialnego gazu, zapewnia długoterminowe korzyści środowiskowe, gospodarcze i społeczne. W jaki sposób Polska może się włączyć w realizację celu 2030 roku? Jak powinien wyglądać system wsparcia dla biometanu? Jak zwiększyć jego udział w przemyśle? Jak będą wyglądać biogazowe trendy jutra? Na te pytania odpowiedzi będziemy wspólnie poszukiwać podczas 6. Kongresu Biometanu.

11 maja br. w panelu „Cel na 2023 – czas na działania” głos zabierze dr Ewa Krasuska, doradca strategiczny z Działu Rozwoju Innowacyjnych Metod Zarządzania Programami w Narodowym Centrum Badań i Rozwoju,  członek zespołu realizującego przedsięwzięcie „Innowacyjna biogazownia”, finansowane ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Inteligentny Rozwój. Nasza ekspertka opowie nie tylko o technologiach opracowanych w ramach „Innowacyjnej biogazowni”, ale także o nowej ofercie NCBR w obszarze wspierania kolejnych przedsięwzięć z zakresu nowoczesnych technologii dla sektora biogazu i biometanu.  

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju objęło wydarzenie Patronatem Honorowym.

WIĘCEJ INFORMACJI

{"register":{"columns":[]}}