W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Innowacyjne organizacje tematem Executive Innovation Forum

28.11.2024

W dn. 27-28 listopada odbyła się w Warszawie konferencja Executive Innovation Forum, gdzie w gronie ekspertów i przedsiębiorców prowadzona była dyskusja o najnowszych trendach oraz o tym, jak zmieniają one oblicze polskiego biznesu. W panelu otwierającym wydarzenie wziął udział dr Piotr W. Zawadzki, ekspert Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

3

Celem konferencji jest pokazanie, że firmy, które budują kulturę innowacji i potrafią przekształcać pomysły w nowe produkty, usługi i technologie, osiągają ogromną konkurencyjną przewagę. Wydarzenie rozpoczęła dyskusja zatytułowana „Innowacyjne organizacje”, moderowana przez dr Piotra Dardzińskiego, dyrektora Centrum Innowacji Politechniki Warszawskiej. Oprócz dr Piotra W. Zawadzkiego, eksperta NCBR w panelu wzięli udział Małgorzata Furmańska, szef Praktyki Spraw Spornych i Sądowych, Radca Prawny w JPW Rzecznicy Patentowi, Marek Klusek, dyrektor Oddziału Gwarancji, Innowacji i Warunków Kontraktowych w firmie Budimex, Paweł Retmaniak, manager ds. Rozwoju Sieci w EMKA oraz prof. Tomasz Sobierajski z Ośrodka Badań Socjomedycznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Eksperci dzielili się wiedzą nt. wyróżników organizacji, które odniosły sukces we wprowadzaniu innowacyjnych rozwiązań czy nt. strategii globalnego zarządzania cyklem życia innowacji, od pomysłu po wdrożenie i skalowanie. Zwracali uwagę na ryzyka związane z testowaniem nowych pomysłów, sposoby na ich kontrolę oraz na formy skutecznej współpracy firm z uczelniami, instytutami i innymi organizacjami, w celu wymiany wiedzy i rozwijania innowacji.

- Nauka i biznes to dwa światy, które często, mimo różnic, współpracują że sobą. To właśnie dla nich ogłosiliśmy niedawno konkurs Ścieżka SMART dla konsorcjów, który realizujemy w ramach programu FENG – mówił w dyskusji dr Piotr W. Zawadzki z NCBR.

Przypominamy, że nabór wniosków o dofinansowanie innowacyjnych projektów w konkursie Ścieżka SMART Projekty realizowane w konsorcjach rozpocznie się 10 stycznia 2025 r. i potrwa do 28 marca 2025 r. (w ostatnim dniu naboru do godz. 16:00). Nabór skierowany jest do konsorcjów, planujących realizację kompleksowych projektów z zakresu: prac B+R, wdrożeń innowacji, rozwoju infrastruktury B+R, internacjonalizacji, rozwoju kompetencji pracowników i osób zarządzających przedsiębiorstwem, cyfryzacji i zazieleniania działalności przedsiębiorstw. W ramach modułu B+R dofinansowanie można otrzymać na badania przemysłowe i/lub eksperymentalne prace rozwojowe, których efektem jest opracowanie innowacyjnego rozwiązania (nowego lub znacząco ulepszonego produktu, usługi lub technologii) możliwego do wdrożenia.

Nabór Ścieżka SMART Projekty realizowane w konsorcjach realizowany jest w ramach Priorytetu I. Wsparcie dla przedsiębiorców programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki.

Więcej informacji oraz dokumentacja konkursowa znajdują się tutaj.

 

{"register":{"columns":[]}}