Innowacyjne technologie NCBR dla transformacji energetycznej
Innowacyjne technologie NCBR dla transformacji energetycznej
2024-02-22 11:00
14:30
Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Centrum Dydaktyczno-Naukowe, Wrocław Plac Grunwaldzki 24a sala 1C
-
KIEDY
22 lutego 2024 (czwartek)
godz 11:00 - 14:30
DODAJ DO KALENDARZA
-
GDZIE
Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Centrum Dydaktyczno-Naukowe
Wrocław Plac Grunwaldzki 24a
sala 1C
Ekspertki i eksperci NCBR wezmą dziś udział w konferencji pt. „Innowacyjne technologie w transformacji energetycznej Dolnego Śląska i Polski”, organizowanej przez Stowarzyszenie Ekologiczne Eko-Unia na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu.
Konferencja ma charakter otwarty – do udziału zaproszeni są eksperci, naukowcy, przedstawiciele biznesu, samorządu, a także wszyscy zainteresowani transformacją energetyczną.
W pierwszej części wydarzenia przedsięwzięcia badawcze NCBR wpisujące się w realizację strategii Europejskiego Zielonego Ładu i finansowane z Funduszy Europejskich przedstawią:
- Aneta Więcka: Dekarbonizacja ciepłownictwa w projektach NCBR
- Mariusz Skwarczyński: Rola wentylacji mechanicznej w termomodernizacji szkół i budynków mieszkalnych
- Ewa Krasuska: Biometan – niezbędny składnik transformacji energetycznej
- Michał Oleszko: Przedsięwzięcie domowej retencji w działaniach na rzecz czystych rzek
- Krzysztof Poszytek: Projekt „Oczyszczalnia Przyszłości” w obliczu wyzwań Nowej Dyrektywy Ściekowej
W drugiej części konferencji, podczas dyskusji panelowej dotyczącej możliwości wdrażania i finansowania różnych technologii wykorzystywanych do transformacji energetycznej wystąpi Wojciech Racięcki, dyrektor Działu Innowacyjnych Metod Zarządzania Programami NCBR.
Zainicjowana 3 lata temu seria przedsięwzięć Narodowego Centrum Badań i Rozwoju wpisujących się w strategię Europejskiego Zielonego Ładu udowodnia, że gospodarka, której bliska jest troska o zdrowie nasze i naszej planety, rzeczywiście znajduje się w naszym zasięgu – dzięki rozwiązaniom przygotowanym przez polskich innowatorów. Realizacja nowatorskich projektów jest możliwa dzięki wsparciu Funduszy Europejskich w ramach Programu Inteligentny Rozwój.