W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

IV edycja PIME STORAGE ENERGY SUMMIT 2025

IV edycja PIME STORAGE ENERGY SUMMIT 2025
2025-01-14 
 

Ptak Warsaw Expo , Nadarzyn Al. Katowicka 62 
  • KIEDY

    14 stycznia 2025 (wtorek)

    DODAJ DO KALENDARZA
  • GDZIE

    Ptak Warsaw Expo

    Nadarzyn Al. Katowicka 62

Zaproszenie

Transformacja energetyczna, magazynowanie, finansowanie czy cyfryzacja i inteligentne zarządzanie energią to główne tematy tegorocznej konferencji PIME STORAGE ENERGY SUMMIT 2025, które są najważniejsze dla przyszłości branży. Czwarta edycja wydarzenia odbędzie się w formule dwudniowej, co pozwoli na jeszcze więcej dyskusji nt. kluczowych wyzwań związanych z magazynowaniem energii oraz dynamicznie rozwijającym się sektorem OZE. Równolegle z konferencją będą odbywać się targi, które obejmą szerokie spektrum branż tj.: fotowoltaika, energetyka wiatrowa, biogaz i biomasa, ciepłownictwo, elektromobilność oraz technologie wodorowe. Podczas wydarzenia nie zabraknie głosu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Waszej uwadze w szczególności polecamy panel dyskusyjny z udziałem Agaty Rakowskiej, p.o. dyrektor działu Rozwoju Innowacyjnych Metod Zarządzania Programami NCBR oraz zaproszonych gości. Nasza ekspertka wystąpi w Sesji pierwszej – Polityka i regulacje, która odbędzie się o godz. 11:15-12:15.

W trakcie dyskusji eksperci poruszą tematy związane z:

  • Politykę Energetyczną – w jakim kierunku ją nowelizować i czy będzie miała wpływ na KPEiK
  • Krajowy Plan w Dziedzinie Energii i Klimatu – dlaczego w kluczowym dokumencie nie ma miejsca na znaczącą rolę magazynowania energii w dekarbonizacji energetyki. Czy KPEiK może wspierać rozwój krajowych kompetencji w technologiach magazynowania energii?
  • Ochrona infrastruktury krytycznej – jakie regulacje są potrzebne, aby nie dochodziło do celowych wyłączeń instalacji magazynowania energii
  • Systemy wsparcia – co zrobić aby wspierały local content a nie technologie spoza UE
  • Kierunki i propozycje zmian systemowych w krajowych regulacjach
  • Liczenie śladu węglowego baterii – czy będzie miało wpływ na ocenę emisyjności
  • Obowiązek raportowania ESG – czy wykazywanie inwestycji w magazyny energii podniesie ocenę ESG

 

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju objęło wydarzenie Patronatem Honorowym.

Więcej informacji dot. wydarzenia znajduje się na stronie.

{"register":{"columns":[]}}