W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Konferencja „Horyzont Innowacji. Jubileusz 15-lecia NCBR” – I dzień

Konferencja „Horyzont Innowacji. Jubileusz 15-lecia NCBR” – I dzień
2022-10-27 
 
EXPO XXI oraz transmisja online
EXPO XXI, Warszawa ul. Prądzyńskiego 12/14 
  • KIEDY

    27 października 2022 (czwartek)

    EXPO XXI oraz transmisja online

    DODAJ DO KALENDARZA
  • GDZIE

    EXPO XXI

    Warszawa ul. Prądzyńskiego 12/14

baner

Konferencja jest zwieńczeniem obchodów 15. rocznicy powstania NCBR i doskonałą okazją do podzielenia się najlepszymi praktykami wspierania innowacyjności z kraju i ze świata. Zaprezentujemy efekty projektów realizowanych pod skrzydłami NCBR, z uwzględnieniem działań podejmowanych w ramach dysponowanych przez Centrum Funduszy Europejskich.

To w innowacjach, powstających na styku biznesu i nauki, poszukuje się dziś odpowiedzi na wyzwania związane z przemysłem, klimatem, energetyką, zdrowiem, edukacją, cyfryzacją, dostępem do czystej wody i żywności czy wreszcie bezpieczeństwem państwa i bezpieczeństwem globalnym. Konferencja „Horyzont Innowacji. Jubileusz 15-lecia NCBR” to dobry moment, aby m.in. o tym właśnie porozmawiać w gronie wybitnych umysłów – ekspertów oraz twórców innowacji z kraju i zagranicy, za którymi przemawiają znaczące osiągnięcia. Zaprosiliśmy oczywiście także tych, którzy zabiegają – na różnych szczeblach decyzyjnych – o tworzenie optymalnych warunków do prowadzenia działalności badawczo-rozwojowej, coraz częściej wychodzącej poza granice poszczególnych państw. Będą z nami również marzyciele – twórcy start-upów, którzy odnieśli sukces i chcą opowiedzieć o swojej drodze.

O innowacjach na dwóch scenach, w polskim i międzynarodowym gronie

Już pierwszego dnia na scenie głównej Konferencji zapytamy: ▪ Jak sprawić, żeby w Polsce rozwijano i komercjalizowano wartościowe projekty? ▪ Jakie są kluczowe warunki światowej ekspansji? Czy polskie innowacyjne firmy mają szansę na globalny sukces? W jakich obszarach? W jakim zakresie powinny im pomagać instytucje publiczne, a jaka jest rola inwestorów? ▪ Które sektory gospodarki nie mogą się doczekać innowacyjnych rozwiązań i dlaczego? ▪ Co technologia może zrobić dla nas i czy polskie firmy są gotowe na skok technologiczny na miarę piątej rewolucji przemysłowej? W jaki sposób sztuczna inteligencja przejmie kontrolę nad przemysłem 5.0? ▪ Czy możemy być dumni z rodzimych technologii w medycynie, farmacji i biotechnologii? Czy potrafimy sobie wyobrazić trendy w rozwoju innowacji medycznych za 10 lat? ▪ Jak kształtować dalszy rozwój innowacji w Polsce? Jaki przyjąć model finansowania? ▪ Co to znaczy dobrze wykorzystać szanse związane z nową perspektywą finansową Unii Europejskiej?

W międzynarodowym gronie ekspertów zadamy nieco prowokacyjne pytanie: po co w ogóle zawracać sobie głowę projektami międzynarodowymi? Ale już całkiem na poważnie będziemy dyskutować o tym, jakie czekają nas wyzwania. Te mniejsze i te ogromne. Jako jedno z największych wyzwań rysuje się realizacja Nowego Europejskiego Planu na rzecz Innowacji, przyjętego przez Komisję Europejską w lipcu br. Zastanowimy się w tym kontekście, jakie warunki muszą zostać spełnione, aby Europa stała się globalną potęgą innowacji i start-upów w dziedzinie zaawansowanych technologii.

Nie zabraknie przestrzeni do pokazania, w jaki sposób Narodowe Centrum Badań i Rozwoju wspiera innowatorów, których ambicje są globalne. Przybliżymy działalność naszego Biura i Działu Współpracy Międzynarodowej, Biura NCBR w Brukseli oraz działającego w naszych strukturach Krajowego Punktu Kontaktowego Programów Badawczych UE, który prowadzi setki konsultacji i seminariów na temat możliwości w europejskim programie Horyzont Europa.

Agenda wydarzenia dostępna jest na stronie internetowej Konferencji

Przyszłościowe projekty

„Horyzont Innowacji. Jubileusz 15-lecia NCBR” to także doskonała okazja, aby pokazać wpływ innowacji, które powstają w dialogu nauki z biznesem, na konkretne dziedziny życia. Dlatego nasi beneficjenci zaprezentują uczestnikom produkty, które powstały dzięki różnym programom grantowym, m.in. w ramach dofinansowania z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój oraz Programu Operacyjnego Wiedza, Edukacja, Rozwój. Będzie można przekonać się, jak działają.

Rejestracja

Wydarzenie odbędzie się stacjonarnie w EXPO XXI Warszawa (liczba miejsc ograniczona), będzie transmitowane również online. W przypadku udziału stacjonarnego zapraszamy do rejestracji.

rejestracja

{"register":{"columns":[]}}