W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Konferencja "Perspektywy rozwoju rynku biogazu i biometanu"

Konferencja "Perspektywy rozwoju rynku biogazu i biometanu"
2024-09-05 
 

Muzeum Gazowni Warszawskiej, Seweryna Krzyżanowskiego 7, 01-220 Warszawa 
  • KIEDY

    05 września 2024 (czwartek)

    DODAJ DO KALENDARZA
  • GDZIE

    Muzeum Gazowni Warszawskiej

    Seweryna Krzyżanowskiego 7, 01-220 Warszawa

zaproszenie poir

5 września br. na zaproszenie Izby Gospodarczej Gazownictwa Wojciech Racięcki dyrektor działu Rozwoju Innowacyjnych Metod Zarządzania Programami NCBR, weźmie udział w konferencji pn. Perspektywy rozwoju rynku biogazu i biometanu. W trakcie wystąpienia opowie m.in. o efektach przedsięwzięcia „Innowacyjna biogazownia”, realizowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) dzięki finansowaniu z Funduszy Europejskich w ramach Programu Inteligentny Rozwój.

Zaplanowane dyskusje umożliwią uczestnikom wymianę wiedzy i pozyskanie informacji związanej z regulacjami i perspektywami rozwoju rynku oraz technologiami dla biometanu i biogazu. Uczestnicy konferencji zapoznani zostaną z oczekiwaniami i potrzebami przemysłu w zakresie gazów odnawialnych.

Waszej uwadze szczególnie polecamy panel dyskusyjny „Odbiorcy i dostawcy na rynku biogazu i biometanu” (godz. 10.20 – 11.40 ), do którego zaproszeni zostali przedstawiciele instytucji publicznych i prywatnych przedsiębiorstw tj: NFOŚiGW, NCBR, Ministerstwo Klimatu i Środowiska, Goodvalley, GAZ-SYSTEM, Grupa Azoty Zakłady Azotowe Puławy S.A., Qemetica, PGB, PGNiG Bioevolution.

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło przedsięwzięcie „Innowacyjna biogazownia” w 2020 roku, po kilkumiesięcznych konsultacjach z rynkiem, posługując się metodologią zamówienia przedkomercyjnego. NCBR oczekiwało przeprowadzenia prac badawczo-rozwojowych i wykonania prototypowej instalacji, która będzie w dużym stopniu uniwersalna, tzn. będzie pracowała na różnych surowcach, takich jak odchody zwierzęce i wszelkiego rodzaju produkty uboczne i odpady z przetwórstwa rolno-spożywczego. Ważne wymaganie stanowiła bezodorowość biogazowni w całym cyklu technologicznym, ponieważ aspekt emisji uciążliwych zapachów stanął na przeszkodzie już bardzo wielu tego rodzaju instalacjom w Polsce, ze względu na silny sprzeciw społeczny. Równie istotna dla zamawiającego była stabilna praca biometanowni przez co najmniej 8 tysięcy godzin w roku – przy zmiennym wsadzie do instalacji. Prototyp mił być także samowystarczalny energetycznie, a więc pracować bez pobierania energii z sieci, co zwiększa „zieloną” wartość biometanu.

„Innowacyjna biogazownia” jest jednym z dziewięciu przedsięwzięć wpisujących się w strategię Europejskiego Zielonego Ładu, realizowanych przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) dzięki wsparciu Funduszy Europejskich z Programu Inteligentny Rozwój.

Więcej o wydarzeniu na stronie.

{"register":{"columns":[]}}