Navigating Horizon Europe's Global Opportunities
Navigating Horizon Europe's Global Opportunities
2025-02-05 11:00
12:00
,
-
KIEDY
05 lutego 2025 (środa)
godz 11:00 - 12:00
DODAJ DO KALENDARZA
Biuro NCBR w Brukseli we współpracy z biurami partnerskimi LINO Lithuanian RDI Liaison Office in Brussels, SBRA Slovenian Business & Research Association, węgierskimi uniwersytetami Eötvös Loránd i Uniwersytetem Korwina w Budapeszcie zaprasza do wzięcia udziału w miniserii webinarów poświęconych globalnej współpracy badawczej między Europą i – kolejno Koreą Południową, Kanadą i Afryką – w ramach programu Horyzont Europa, który odbędzie się 5 lutego w godz. 11.00-12.00 (CET).
3 lipca 2024 r. rząd Kanady i Komisja Europejska podpisały porozumienie, które umożliwia udział podmiotów kanadyjskich w programie Horyzont Europa w ramach filaru II. Ponadto 1 stycznia 2025 r. do programu Horyzont Europa przystąpiła Korea Południowa. Komisja Europejska uznaje obecnie Kanadę i Koreę za kraje stowarzyszone w ramach filaru II Horyzontu Europa i zaprasza ich badaczy i organizacje do udziału w konkursach rozpoczynających się w 2025 r.
Stowarzyszenia odgrywają kluczową rolę we wspieraniu globalnej współpracy międzynarodowej w ramach Horyzontu Europa, łącząc wysiłki badawcze między krajami nieczłonkowskimi a UE. Naukowcy i instytucje będą mieli liczne możliwości zaangażowania się we wspólne projekty badawcze wykorzystujące wspólne mocne strony i wiedzę specjalistyczną.
Trzecia część cyklu poświęcona jest współpracy z partnerami afrykańskimi. Karta Afrykańska (the Africa Charter), współtworzona przez głównych aktorów szkolnictwa wyższego w Afryce, stanowi skoncentrowane na Afryce ramy wspierania transformacji współpracy badawczej, która docelowo zapewni kontynentowi miejsce w sprawiedliwszym globalnym systemie wytwarzania wiedzy naukowej. Współorganizatorem inicjatywy było Centrum Badawcze Perivoli Africa Research Centre na Uniwersytecie w Bristolu. Stowarzyszenia African Research Universities Alliance (ARUA) i The Guild of European Research-Intensive Universities utworzyły Afrykańsko-Europejskie Klastry Doskonałości Badawczej (CoRE), aby stawić czoła wyzwaniom społecznym i naukowym określonym we wspólnej agendzie innowacji Unia Afrykańskiej (UA)-UE. Inicjatywy te wzmacniają współpracę badawczą między zainteresowanymi stronami z Afryki i Europy.
Uczestnicy zdobędą cenne informacje na temat mechanizmów finansowania dostępnych w ramach Horyzontu Europa, w tym zasobów wspierających innowacyjne inicjatywy badawcze. W trakcie webinarów odbędą się także angażujące sesje pytań i odpowiedzi.
Wydarzenia odbędą się w języku angielskim.
Wszystkich zainteresowanych wzięciem udziału w pierwszym spotkaniu zapraszamy do rejestracji.
Materiały
EU-Global collaboration agendaEU-Global_collaboration_agenda.pdf 0.29MB