W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

NCBR dla biogazownictwa na 8. Kongresie Biogazu

NCBR dla biogazownictwa na 8. Kongresie Biogazu
2023-12-14 
 

Hotel Airport Okęcie, Warszawa 

„Biogaz – nowe otwarcie” – to hasło tegorocznej, 8. edycji Kongresu Biogazu. Jedna z największych w Europie konferencji adresowanych do sektora biogazowego odbędzie się 14-15 grudnia br. w Warszawie.

zaproszenie poir

Tegoroczna edycja spotkania branży biogazowej organizowana przez „Magazyn Biomasa” po raz kolejny zgromadzi przedstawicieli krajowego i europejskiego sektora biogazowego.

Jego uczestnicy wezmą pod lupę specustawę biogazową, która wprowadza wiele ułatwień na etapie budowy i zarządzania instalacją. Zastanowią się, czy nowe regulacje wystarczą, by rozwiązać problemy sektora? Czy nowa sytuacja prawna zaowocuje dynamicznym wzrostem ilości biogazowni i pozwoli pokonać bariery hamujące rozwój rynku? 

Kongres skierowany jest do: inwestorów planujących budowę biogazowni, właścicieli działających instalacji biogazowych, technologów i zarządców biogazowni odpadowych i oczyszczalnianych, właścicieli dużych gospodarstw rolnych i przetwórców rolno-spożywczych, firm paliwowych, transportowych i przemysłu energochłonnego, dostawców technologii i urządzeń, branży energetycznej, polskich i europejskich stowarzyszeń branżowych, a także przedstawicieli administracji rządowej i samorządów.

14 grudnia o godz. 11:00 głos zabierze ekspert NCBR Miłosz Krzymiński, kierownik projektu „Innowacyjna biogazownia” finansowanego z Funduszy Europejskich w ramach Programu Inteligentny Rozwój. W swoim wystąpieniu pt. „Pierwsza biometanownia w Polsce – studium przypadku” specjalista omówi zasady wyścigu technologicznego realizowanego na mikroinstalacjach biogazowych w czasie trwania testów w pierwszym etapie przedsięwzięcia badawczego inspirowanego strategią Europejskiego Zielonego Ładu. Przedstawi także najważniejsze wymagania dotyczące opracowywanej technologii oraz powie, w jaki sposób zostały one spełnione w przypadku instalacji w Brodach.

 

WIĘCEJ INFORMACJI

{"register":{"columns":[]}}